Лариса Волошина.: "Третина працездатного населення України страждає діагностованими психічними розладами"

30 октября 19:30 UAINFO

Нещодавно молода переселенка з Криму Катерина Бабкіна втопила в озері своїх сина і дочку, заявивши, що "так для них буде краще". Суспільство збурила ця жахлива трагедія. Також здивувало те, що багато українців в соцмережах почало виправдовувати горе-матір.

Про причини такого вчинку в ексклюзивному коментарі для  розповіла психолог Лариса Волошина.

За словами експерта, неможливо виносити вироки і говорити про цю ситуацію поза межами теми психічного здоров’я.

"Така поведінка матері є нетиповою. Це те, що суспільство засуджує як ганебний вчинок. Додаткову цікавість до цієї ситуації викликало те, що ця жінка є переселенкою з окупованого Криму. Тому цю тему обговорюють також в рамках психічного здоров’я переселенців і тих стресових факторів, з якими зіштовхується ця категорія українських громадян", – розповіла Лариса Волошина.


Психолог наголосила, що не можна оцінювати Катерину Бабкіну з точки зору суспільної моралі та адекватної поведінки.

"Фахівці мають зрозуміти, чи була така зухвала поведінка навмисним злочином чи це був психічний розлад. Дати відповідь на це питання можна тільки після ретельного обстеження. Жодні психіатричні діагнози, які зараз "гуляють" в соцмережах, не є адекватними. Вони – маніпуляція і певне перебільшення. Всі, хто ставить діагноз авансом без досліджень та без безпосередньої роботи з цією жінкою, є маніпулятором і шахраєм", – сказала вона.

"З одного боку, українці почали засуджувати жінку, не розуміючи, що можливо йдеться про психічний розлад. З іншого боку, почали виправдовувати її вчинок тяжкими життєвими обставинами, розлученням тощо.  Це свідчить про те, що суспільство не розуміє реальної проблеми з психічними розладами в Україні", – сказала вона.

Психолог наголосила, що наша держава вже багато років є лідером в Європі щодо кількості психічних захворювань: "Є відкриті дані про те, що майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. На сьогодні більше мільйона українців, а це третина працездатного населення, страждають діагностованими психічними розладами".

За даними дослідження Світового банку, серед причин психічних захворювань є похилий вік, стать, низький рівень освіти, безробіття, тривожні стани.

"Як говорить дослідження, причини психічних розладів і для всього українського суспільства, і для таких категорій, як переселенці, однакові. Переселенці не є більш психічнохворою групою. З іншого боку, такі чинники як війна, стрес пов'язаний із переселенням, безумовно є вагомими. Переселенці є соціально вразливою категорією населення. Вони переживають дуже сильний психологічний тиск і мають тимчасові проблеми депресивного характеру або тривожні стани", – розповіла Лариса Волошина.


За її словами, необхідно встановити систему регуляції опікування психічним здоров’ям всіх громадян: "Такі послуги повинні бути доступними. В цьому має бути зацікавлена держава. Також військовослужбовці та переселенці потребують додаткової уваги з огляду на те, що ці люди кардинально змінили своє життя і позбавлені таких важливих речей, як соціальні зв’язки. Зараз  переселенці є невидимими в українському суспільстві. І це важливий момент, який потрібно розуміти. Вони потребують додаткової уваги". 

Психолог відзначила, що до 2030 року кількість психічних захворювань в Україні може суттєво збільшитися.

"Проблема не тільки в тих, хто страждає від психічних розладів, а й у всьому суспільстві, яке не усвідомлює, що допомогти психічнохворим означає допомогти всій країні і нації в цілому", – відзначила Лариса Волошина.

Читать далее
Украинка рассказала о плюсах и минусах работы на Мальдивах

Украинка Ольга Фишелева из Днепра два года работает на Мальдивах. Об особенностях жизни на острове она рассказала Gazeta.ua "Два года работала в Эмиратах. Когда осталась без работы, начала отправлять резюме в разные страны. Так получила предложение работ

00:15 Gazeta.ua
В Минсоцполитики рассказали, как помогают украинцам

Министр социальной политики Андрей Рева сообщил, что около 44% украинцев получают государственную помощь. "Примерно 44% людей получают те или иные виды государственной социальной помощи. Но мы должны понимать, что, согласно Конституции, Украина - государ

00:05 Gazeta.ua
Facebook давно должен работать с украинским сегментом из Киева, – Климкин

Таким образом глава МИД поддержал рекомендации американского НДИ по открытию офиса Facebook в Киеве

00:05 Сегодня