Гопко: "Треба покласти край саботажу децентралізації на Закарпатті "

11 октября 19:42 UAINFO

"Створення об’єднаних територіальних громад дозволяє людям відчути переваги самоврядування – адже громади отримують значні фінансові ресурси і повноваження", – зазначили з експертами під час відвідин Перечинської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) на Закарпатті. 

Ознайомилася зі змінами, що відбулися за перший рік самоврядування в Перечинській громаді та планами з подальшого розвитку та залучення інвестицій. Дуже приємно втішена проактивною позицією, діяльністю представниць ОТГ.

Водночас хочеться звернути увагу, що на Закарпатті створено лише шість ОТГ, які охоплюють менше 5% території області – за цим показником область посідає останнє місце в Україні (навіть у сусідніх Львівській та Івано-Франківській областях, які також пасуть задніх, створено десятки громад, що покривають понад 20% території областей, а в областях-лідерках цей показник перевищує 60%).

По суті, реформу децентралізації на Закарпатті зірвано, й ні для кого не секрет. Виникає питання до влади – це умисна політика голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля?

На моє переконання, є абсурдною ситуація, коли призначений із Києва керівник області замість реалізації державної політики навпаки щосили гальмує реформи, зокрема, й реформу децентралізації.


Центральна влада в особі президента й уряду має припинити саботаж децентралізації на Закарпатті – або змусити голову обласної адміністрації забезпечити реформу, або призначити іншого голову адміністрації.

Сподіваюся, що новообрана Центральна виборча комісія найближчими днями розблокує процес виборів до новостворених ОТГ, і понад мільйон українців зможуть обрати владу в 133 громадах й отримати належні бюджети вже 2019 року

Читать далее
Внедрение зеленых аукционов технически возможно не раньше 2020 года - Укрэнерго

Запуск новой системы стимулирования возобновляемой энергетики ("зеленые" аукционы) технически невозможен ранее 2020 года. Об этом заявил директор ГП "Энергорынок" Юрий Гнатюк. По его словам, введение аукционов требует проведения значительной подготовител

17:44 Gazeta.ua
Угорщина створює нові суди, які контролюватиме міністр юстиції

Парламент Угорщини в середу схвалив закон про створення нових судів, які контролюватиме безпосередньо міністр юстиції.

17:43 Народный корреспондент
На Николаевщине четверо подростков, пытаясь спасти друг друга, провалились под лед

Ребята уходили под воду по принципу "домино", но смогли выбраться на берег.

17:42 Комсомольская правда