Політолог: Ліквідація наслідків катастрофи в Ічні – це компетенція Гройсмана

9 октября 16:35 UAINFO

Найцікавіше, що прем'єр Гройсман вирушив до Ічні раніше за більшість військових. Хоча, на відміну від останніх, не пов'язаний з контролем військових складів. Думаю, у воюючій країні все має бути трохи по-іншому. Особливо якщо згадати про рівень бюджетного фінансування армії.

Зараз уже пишуть про якійсь удар по іміджу уряду. Сам я завжди дивився на подібну проблему наступним чином. Кожен має відповідати за власні дії та за те, що належить до його компетенції.

Виходячи із існуючих конституційно-правових розладів, прем'єр не керує військовим відомством та навіть не подає кандидатуру Міністра оборони, який відповідає перед президентом.

Читайте також: 

Очевидно, що зараз Гройсман очолив "цивільний штаб" по ліквідації наслідків катастрофи. Відповідно, питати треба буде у прем'єра за вирішення наявних соціально-економічних проблем, розміщення евакуйованих, та, зрештою, про виплати компенсацій постраждалим (про що вже було заявлено самим прем'єром).

Зрештою, не треба забувати, що все має бути відновлено. І це буде додаткове навантаження для явно "Не гумового бюджету". Отже, хтось не одержить фінансування. Все просто – хтось підриває склади, а хтось за це платить – так працює суспільство.

Відновлення – це його (прем'єра) компетенція, за яку треба буде обов'язково спитати. І відслідкувати, як будуть реалізовані заявлені доручення місцевим органам влади.

Але це не повинно відволікати нас від питання стану справ у армії, відповідальності армійського керівництва, та, зрештою, самої обороноздатності України.

Читайте також: 

То що тепер, знову шукаємо "стрілочників", які теж не понесуть відповідальності як "поважні" люди?

Ну не поводить себе армійське керівництво України як ті, хто керує армією у стані війни. І це проблема, на яку можна закривати очі, але вона ж нікуди не подінеться.

Отже, всі мають відповісти за свої дії. Колективна відповідальність – форма безвідповідальності. Що неодноразово демонструвала українська дійсність.

Підписуйся на сторінки UAINFO у , Twitterі 

Читать далее
Тысяча лошадиных сил - Aston Martin показал новую мощную машину

Английская компания Aston Martin показала новый Aston Martin Valkyrie. Авто разработали совместно с инженерами британской компании Cosworth. Авто оборудовали светодиодными фарами и диффузором. Аэродинамический обвес гиперкара обеспечат новинке "беспрецед

18:30 Gazeta.ua
Трамп нарушил 40-летнюю традицию в Белом доме

Конфликт президента и СМИ дошел до точки кипения – глава Белого дома отменил праздник для прессы

18:29 Сегодня
Никакого алкоголя и курения: назвали основные правила поведения в морозную погоду

Министерство здравоохранения Украины предупредило, что ощущение тепла при употреблении алкоголя обманчивое. Как отмечается, алкоголь и низкая температура на улице - опасная комбинация. Особенно осторожными нужно быть людям, которые имеют сердечно-сосудис

18:25 Gazeta.ua