Юлія Тимошенко: "Президент знову перетворив потрібну, назрілу проблему створення Антикорупційного суду на свій безмежний піар"

7 июня 17:58 UAINFO

Ухвалений сьогодні закон про Антикорупційний суд – це такий же фейк, як і фейкова реформа судочинства, фейкова реформа охорони здоров’я, фейкова пенсійна реформа. Наша спільна задача – не дати Порошенку та його оточенню шансів використовувати Антикорупційний суд у своїх інтересах та створити з нього чергове "потьомкінське село. 

Про це лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко заявила  під час сьогоднішнього виступу у залі Верховної Ради, йдеться на власній сторінці політика у .

Вищий антикорупційний суд повноцінно зможе працювати лише в тому випадку, якщо буде незалежним від президента та його корупційного оточення.

Політик зазначила, що відповідний законопроект Порошенка, який було внесено до Верховної Ради, не забезпечував незалежності Антикорупційного суду від нього особисто.

"Навпаки, він створював механізми впливу з боку президента на формування та функціонування такого суду. Саме тому ми цей закон критикували і внесли відповідні поправки, які відповідають вимогам Венеційської комісії. Жодна з моїх поправок не була підтримана пропорошенківською більшістю у парламенті. Ми до останнього боролися, щоб перед фінальним голосуванням остаточна редакція законопроекту з усіма правками була направлена на експертизу до Венеційської комісії.  Утім, президентська більшість, залишивши в законопроекті залежність суду від Порошенка, поставила закон на голосування", – сказала лідерка "Батьківщини".

Як зазначила Тимошенко, у фракції була дилема: голосувати чи не голосувати за цей нікчемний закон в редакції президента.

"Ми, як і інші демократичні сили у Верховній Раді, ухвалили рішення голосувати "за" з тнаступних причин: очевидно, що закон про Антикорупційний суд міг бути ухвалений або в редакції Порошенка, або взагалі не ухвалений. А Україні Антикорупційний суд потрібен як важливий елемент боротьби з корупцією", – зазначила парламентарій.

Тимошенко сподівається, що об’єднавши зусилля демократичних політиків, громадянського суспільства та міжнародних партнерів України, ми зможемо обмежити вплив Порошенка на формування Антикорупційного суду в ручному режимі, всупереч ухваленому закону

Вона звернулася до громадських організацій з проханням допомагати здійснювати моніторинг застосування цього закону, а також здійснювати контроль за проведенням конкурсу до Вищого антикорупційного суду з метою забезпечення реальної незалежності цього органу

Читать далее
«Фрау Тимошенко»: новый канцлер нации

Допустим, вы купили билет на подпольные бои без правил. Просто допустим. Что вы ожидаете увидеть?

12:44 Народный корреспондент
В России открыли новые дела против бойцов ВСУ

Российские следователи утверждают, что украинские подразделения "обстреляли" Саханку, Зайцево, Горловку, Васильевку, Донецк, Докучаевск и Александровку.

12:36 Корреспондент.net
Bloomberg назвало возможные новые параметры сделки ОПЕК+

Участники соглашения ОПЕК+ об ограничении нефтедобычи обсуждают компромиссный вариант новых договоренностей, который предусматривает увеличение добычи на 300 000 – 600 000 барр. в день в течение следующих несколько месяцев. Об этом сообщает Bloomberg со с

12:36 Ведомости