Традиційні віншування на Старий новий рік: вірші

13 января 13:26 Комсомольская правда

Посівають лише хлопчики. 14 січня хлопці несли з собою зерно, а зайшовши до хати запитували у господарів дозволу засівати і сіючи промовляли віншування.

Сію, сію, засіваю,  Вашу хату не минаю,  З Новим роком йду до хати,  Щось вам маю віншувати:  Щоб діти всі здорові,  Їли кашу всі готові,  Щоб вам була з них потіха.  А нам грошей з півміха! 

*** 

Сієм, вієм, посіваєм,  З Новим роком вас вітаєм  На щастя, на здоров’я  На Новий рік!  Щоб вам вродило краще, ніж торік.  Коноплі під стелю,  А льон до коліна,  Щоб вас, господарі,  Голова не боліла!

*** Рано-вранці до схід сонця Стукнув Ангел у віконце. Він прийшов мені сказати, Щоби Вам повіншувати. Щоб були Ви всі здорові, Врожаї збирали нові, Кукурудзу,просо - На багату осінь, Щоб були Ви гарні, пишні, Як весною вишні. Сію,вію,посіваю, З Новим роком Вас вітаю! Не на рік,не на два, А на многії літа!

*** 1-й хлопчик:

Слава Богу! Мир цій хаті! Перестаньте сумувати, - Ми Вам новину принесли, Що всі темні сили щезли, Рожденному поклоніться!

2-ий хлопчик:

Добре сталось, слава Богу! То ж збираймося в дорогу, Але перш ніж вийдем з хати, Треба щастя побажати, Дім добром обдарувати.

3-ій хлопчик (кидає зерна льону):

Я Вам дарую сім'я ллянеє! Здорове, чисте, мов золотеє, - Хай з того сім'я льон виростає, Хай рушничок з нього ткач ткає, Щоб ваші діти в будні й неділі Були здорові, чисті та білі. 4-й хлопчик (кидає зерна жита): Я Вам дарую зеренця жита, - Хай вродить нива, дощем полита, Ніколи хліба хай не бракує, Хай у Вас достаток завжди гостює! 1-й хлопчик (кидає зерна гречки): Я Вам дарую зерно гречане, - Хай воно зійде і цвисти стане, Щоб Вам і бджолам пожиток дало, Щоб було воску й меду немало, Щоб було всім Вам солодко жити Й на славу Богу свічку світити. 2-й хлопчик (кидає зерна ячменю): Я Вам дарую зерно ячменю, - З нього зберете повнісіньку жменю, А з жмені, дасть Бог того діждати, Повні комори будете мати! 3-й хлопчик (кидає яблучні зерна): Я Вам дарую зерно яблучне, Зерно багате та й пожиточне, Велику силу те зерно має, Бо з нього яблуня вгору зростає. Хай же так рід Ваш росте широко, і так глибоко, і так високо. Хай добрим вчинком він зацвітає І весь наш нарід хай прославляє! 4-й хлопчик (кидає зерна пшениці): Я Вам дарую зерно пшениці, Щоб Ви діждали з нього сториці. Пшеничне зерно - прикраса поля, Хай з нього вийде Вам добра доля! Пшеничне зерно ясне та красне, - Хай же Вам світло в серцях не гасне, Бо знайте: світло - знання й наука, Кращої долі добра порука. Всі хлопчики разом: Віншуємо Вас з Різдвом Христовим, Зичимо Вам щастя і многая літ! І Вашій хатині, і Вашій родині, І всім, хто є в хаті і всій Україні - Христос ся рождає.

***

Віншую вам нині, Всі добрії люди, Нехай поміч Божа З вами завжди буде. Хай кожної днини, Кожної години, Бог благословляє, Біда хай загине. Хай у вас ся родить Жито і пшениця, І всякеє збіжжя, і всяка пашниця. То ж будьте здорові Разом з діточками, Щоб смутку і горя Не було між вами.

***

Український я школяр, І козак нівроку, Здоровлю вас господарі, З днем Нового року. Хай Вам Бог дасть здоров’я, І вашій родині, Щоби щастя і радість  Ви мали від нині. Будьте веселі як весна, Роботящі як бджола, А гожі як рожі! ХРИСТОС СЯ РОЖДАЄ!


Читать далее
Подольский борщ готовят с печеной свеклой

- Подольский борщ с ушками делают из белых грибов и на свекольном квасе. Нарезают свеклуа кружочками и заквашивают на три дня в питьевой нехлорированной воде. Это постное блюдо, его можно встретить на подольском рождественском столе, - говорит гастрогид 4

07:55 Gazeta.ua
Гипертоникам полезны упражнения с гантелями

- Мороз для сердечников - не лучшая погода. Из-за недостатка кислорода плохо себя чувствуют, - говорит столичный кардиолог Владислав Лановой, 50 лет. - Так и при оттепели. Туман вообще называют убийцей гипертоников. Больше всего жалоб и больных в поликлин

07:46 Gazeta.ua
Мастопатию вызывают маленькие бюстгальтеры

- Пошла на профосмотр, а гинеколог нашел уплотнения в груди. Сама их не ощущала. Врач сказала, что причина в поздних родах. Первого сына родила в 39 лет. Ждала удобного момента, а оказалось - наделала беды, - говорит Ольга Тарасова, 51 год, из города Нико

07:46 Gazeta.ua