Багнет: "ProZorro вдосконалять за формулою “Купуй українське, плати українцям!”

7 декабря 2017 19:43 UAINFO

Парламент ухвалив за основу законопроект №7206 "Купуй українське, плати українцям!", що запроваджує для спеціалізованих предметів державних закупівель обов’язкове врахування критерію місцевої складової з вагою не менше 20% в структурі приведеної ціни. На практиці це означатиме, що на 100% український товар (зарплата, сировина, матеріали, компоненти, енергія, кредити тощо) матиме 25% цінову перевагу перед таким же, але на 100% імпортним товаром, який не містить жодної української складової. Як зазначається, це додасть близько 1,1 відсоткового пункту до зростання ВВП, скоротить безробіття на 0,4 в.п. та імпорт на 4,4 в.п., що позитивно відобразиться на торговельному балансі, промисловому виробництві та доходах українців, пише .

Місцева складова буде обраховуватися через рівень ресурсної локалізації (наскільки товар має українську складову у собівартості), згідно з чіткою та прозорою формулою, встановленою в законі, за методикою, яку затвердить КМУ.

Як пояснив один з авторів законопроекту, голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, наразі українські державні закупівлі значною мірою працюють на розвиток економік інших країн та на добробут їхніх громадян. "Річний обсяг публічних закупівель, що здійснюється на гроші платників податків, сягає 275 млрд грн, а це – майже 12% ВВП Україні. І хоча понад 99% учасників тендерів – українські компанії, частка імпортної складової при держзакупівлях оцінюється експертами у 38% (понад 100 млрд грн на рік). Для порівняння: частка імпортної складової при державних закупівлях в інших країнах в рази менша – у Японії та США – нижче 5%, у ЄС – в середньому 7,9%,а в нас – 38%!!! Що це означає? Купуючи за кордоном товари, які Україна виробляє або здатна виробляти сама, ми даруємо іншим країнам наш економічний розвиток, робочі місця, інвестиції, податки та нормальне економічне майбутнє! А самі лишаємось боржником та експортером сировини, робочих рук і талантів", – зазначив Галасюк.

"Багатофакторна модель, яку ми пропонуємо, діє у більшості країн світу, в тому числі й у Європі. Сьогодні в Україні 99% державних закупівель здійснюється лише за одним показником – ціна. Такого не знайдете ніде у світі. У Великій Британії, Франції, Німеччині, інших країнах, при державних закупівлях, окрім ціни враховуються й інші фактори (інноваційна, місцева складова тощо). У багатьох державах менше 10% закупівель відбуваються за ціною. У нас же все перевели в цінову рамку – в результаті, виграють закордонні виробники, українські ж лишаються без замовлень – знищуються робочі місця, виробництва, а це продукує бідність в країні", – підкреслив Галасюк.

Читать далее
Guardian: автор «Сталинграда» возмущён запретом его книги на Украине

Британский историк Энтони Бивор глубоко возмущён тем, что его книгу «Сталинград» запретили на Украине за описание расстрела детей евреев украинскими националистами, пишет The Guardian.

12:13 Народный корреспондент
США против коррупции — пчёлы против мёда

Ни для кого не секрет, что американские политики мыслят нестандартно. То, что для остальных — когнитивный диссонанс, для них — норма.

12:04 Народный корреспондент
Надаль сохранит первое место в рейтинге АТР после окончания Australian Open

В воскресенье испанец вышел в четвертьфинал турнира, обыграв аргентинца Диего Шварцмана

11:54 Итар-Тасс