Євстратій ЗОРЯ: "Чому Кремль та МП так наполегливо намагаються прибрати Філарета від церкви в Україні"

7 декабря 2017 19:48 UAINFO

Нехай знають друзі і недруги:

Скільки Бог дасть сил і можливості – буду стояти на перешкоді усім, хто хоче під будь-якими гаслами перетворити Помісну УПЦ, Київський Патріархат, на клон «УАПЦ»: на маргінальну релігійну організацію без рельного впливу на суспільство, очолювану «патріотами», що тішать свої амбіції, водночас інфільтровану людьми, залежними від Москви.

Чому МП і Кремль так наполегливо 25 років поспіль намагаються прибрати Патріарха Філарета від церковного керівництва в Україні? Під будь-якими гаслами, за різними сценаріями, різними руками, як ззовні – так і зсередини?

Бо там добре розуміють, що Патріарх Філарет дуже ефективно не лише перешкоджає маргіналізації УПЦ КП, але і розширює її авторитет і вплив. Крок за кроком він будує живу і діяльну СТРУКТУРУ. Щоби коли Бог покличе його до Себе – Церква далі продовжила зростання, а не перетворилася на отаманщину в стилі «УАПЦ-2».

Бо Україні потрібна справжня Помісна Церква. Натомість Москві треба, особливо у світлі нинішньої агресії, щоби на місці Київського Патріархату був конгломерат ворогуючих «патріархів» та бажаючих будь-що ними стати.

І вона таких союзників та «корисних ідіотів» шукає. Безперервно і наполегливо. Щоразу помиляючись у розрахунках, ставлячи на тих, хто має амбіції, але не має – і не може для такого шляху мати! – реальної підтримки в Церкві.

Але щоразу наново починаючи свої пошуки.

Я бачив і бачу ці потуги.

Тому хотів би нагадати, особливо тим, хто спокушається, історію тих, хто у минулому заради задоволення власних амбіцій був готовий на будь-які альянси та авантюри (як от Масендич або Юрчик) – жоден з таких не досяг успіху.

Я в цілому досить добре бачу, хто і як роками намагається «поховати Євстратія» – бо Євстратій і сам не грає в такі ігри, й іншим перешкоджає, як може. І якби я хотів «спокійного життя» – я би сидів тихенько, щоби не наживати собі ворогів.

Але мені не потрібен спокій, бо це ознака того, що ворогам ти не заважаєш робити їхню злу справу.

Зрештою, особисто для мене немає і ворогів – але ворожих справ проти єдності Київського Патріархату, мотивованих виключно незадоволеними амбіціями «порулити», я не буду толерувати. Від кого б вони не виходили.

Свідомий того, що з часом ненависть до мене через таку позицію та спроби знищити мене будуть лише посилюватися. Але маю надію на Бога. І на підтримку всіх тих, хто зберігає здоровий глузд та справді бажає добра Церкві, а не просто хоче «рулити» нею.

Будемо єдиними – різними, як люди, але об‘єднаними і непорушними як Церква – буде благо всім. А хто вважає, що єдністю можна пожертвувати заради задоволення амбіцій – програЄ і прогрАє.

Dixi.

Читать далее
Guardian: автор «Сталинграда» возмущён запретом его книги на Украине

Британский историк Энтони Бивор глубоко возмущён тем, что его книгу «Сталинград» запретили на Украине за описание расстрела детей евреев украинскими националистами, пишет The Guardian.

12:13 Народный корреспондент
США против коррупции — пчёлы против мёда

Ни для кого не секрет, что американские политики мыслят нестандартно. То, что для остальных — когнитивный диссонанс, для них — норма.

12:04 Народный корреспондент
Надаль сохранит первое место в рейтинге АТР после окончания Australian Open

В воскресенье испанец вышел в четвертьфинал турнира, обыграв аргентинца Диего Шварцмана

11:54 Итар-Тасс