"Ці руки нічого не крали" - якими були перші теледебати в Україні

15 ноября 07:08 Gazeta.ua


 
Дебати відбулися 15 листопада 2004 року на “Першому” каналі між кандидатами на пост Президента України.


"Кожному з кандидатів надається право на вступне слово. Воно не може перевищувати 3 хвилин. Далі будуть обговорюватися блоки питань: соціальна політика, внутрішня політика та зовнішня політика", - з цих слів розпочалися перші дебати в Україні.

Вони відбулися 15 листопада 2004 року на "Першому" каналі між кандидатами на пост Президента України — Віктором Ющенком від партії "Наша Україна" та Віктором Януковичем з "Партії регіонів".

Тогорічні кандидати погодилися на 2 тури дебатів. Явної перемоги чи поразки когось із учасників глядачі не побачили. Обоє поводилися впевнено. З того випуску запам'яталися фрази "Ці руки нічого не крали" Ющенка та "Виктор Андреевич, будьте мужчиной!" Януковича.

Дебати започаткували в античній Греції. Були призначені для публічного обміну думками між двома сторонами з актуальної теми - болючих для країни питань, які дозволяють виборцям визначитися з обранням глави держави.

Також дебати використовували як демократичний метод обговорення законів. У політиці почали проводити вперше в британському парламенті, який існує з 1265 року.

Головне завдання цієї публічної дискусії полягає в тому, щоб переконати в своїй правоті третю сторону, а не свого опонента. Тому кандидати використовують різні техніки впливу, щоб сформувати у глядачів позитивне враження від власної позиції. Промова запам'ятовується аудиторією лише на 10%. 60% уваги глядачі приділяють зовнішньому вигляду і манері поведінки, 30% - голосу спікера.Найпершими в історії телевізійні дебати були між Джоном Кеннеді з демократичної партії та Річардом Ніксоном з республіканської під час передвиборчої президентської кампанії США в 1960 році. До цього лідером серед виборців був Ніксон, але Кеннеді вдалося харизмою переконати людей віддати за нього голос. Після цього дебати міцно ввійшли в політичне життя в Америці та країнах Європи.

62% американських телеглядачів назвали кандидатку в президенти США від демократів 68-річну Гілларі Клінтон переможницею першого туру передвиборних теледебатів 26 серпня. 27% аудиторії віддали перевагу її супернику-республіканцю 70-річному Дональду Трампу.


Читать далее
Денис КАЗАНСКИЙ: "Гаага умеет ждать – урок для российских военных преступников"

До 2000-го Младич открыто жил в Белграде, спокойно посещал публичные мероприятия и только смеялся над обвинениями международных организаций. Но власть в Сербии поменялась, и стало не до смеха

Вчера, 23:55 UAINFO
Молнии вызывают ядерные реакции в небе, – ученые

Это дает ранее неизвестный канал для генерации редких изотопов углерода, азота и кислорода в естественных условиях на Земле

Вчера, 23:45 ФОКУС
Заключительный этап сезона "Формулы-1" пройдет в Абу-Даби

Главная особенность данного этапа - гонка проходит во время смены дня и ночи

Вчера, 23:41 ТАСС