Від прибиральника до мільярдера: як українець побудував кар'єру в США

15 ноября 2017 00:15 gazeta.ua

 
Засновник месенджеру WhatsApp українець Ян Кум 20 років живе у США

Засновник месенджеру WhatsApp українець Ян Кум 20 років тому виїхав до США без засобів для існування. Сьогодні він головний виконавчий директор компанії Facebook і входить до Ради директорів. Його стан оцінюється в майже 9 мільярдів доларів.

Емігрував до країни разом із мамою у 16 років. Із собою привезли валізи, набиті ручками, олівцями і радянськими зошитами, щоб не витрачатися на канцелярію в США. За програмою соціальної підтримки вони отримали квартиру з двома спальнями. Батько залишився жити в Україні, повідомляє maximum.fm.

Після переїзду матір Яна працювала нянею, а він підмітав підлоги в продуктовому магазині. Пізніше у жінки діагностували рак. Родина почала жити за рахунок її допомоги по інвалідності.

Ян Кум вступив до Університету Сан Хосе. На одному з підробітків познайомився із співробітником Facebook Браяном Актоном. Той допоміг студентові влаштуватися у Yahoo, що була в той час однією з найбільш престижних компаній. Заради цієї роботи Кум кинув університет.


  
Засновник месенджеру WhatsApp українець Ян Кум 20 років живе у США


За час роботи в Yahoo українець заощадив півмільйона доларів. На ці гроші зміг тимчасово працювати і зайнявся створенням мобільного додатку. Спочатку програму не завантажили і сотні разів. У цей час Apple реалізувала функцію push-повідомлень. Її Кум додав у свою програму і перетворив WhatsApp у повноцінний месенджер. Івін отримав чверть мільйона завантажень.

У 2013 року додатком користувалися понад 200 мільйонів людей по всьому світу. У 2014 році Facebook придбав WhatsApp за 19 мільярдів доларів. Це була одна з найбільших угод в інтернет-індустрії. Угода відбувалася у будинку, де раніше розташовувався офіс некомерційної організації North County Social Services. Туди 37-річний Ян Кум свого часу звертався, щоб отримувати їжу по соціальних талонах.

Читать далее
ПриватБанк использовался для преступных сделок, — НБУ

16 января 2018, fdlx.com / Национальный банк Украины заявил, что расследование в ПриватБанке, крупнейшем кредиторе страны, в котором был введен государственный контроль в 2016 году, показало, что он использовался для отмывания денег и теневых

17:31 Народный корреспондент
В РПЦ предлагают вернуть юлианский календарь

Представитель Русской православной церкви предложил перейти с григорианского календаря на юлианский, поскольку он является "частью картины мира народа" и необходимо оставаться в "православной парадигме".

17:27 Корреспондент.net
Сегодня отмечают Всемирный день The Beatles: лучшие песни группы

16 января 1957 года группа The Beatles дебютировала на открытии клуба Cavern в Ливерпуле. В этот день Gazeta.ua предлагает вспомнить лучшие песни The Beatles. 1. Hey Jude (Хэй, Джуд) Это самая популярная баллада ливерпульской четверки. Вышла в 1968 год

17:27 Gazeta.ua