Від прибиральника до мільярдера: як українець побудував кар'єру в США

15 ноября 00:15 Gazeta.ua

 
Засновник месенджеру WhatsApp українець Ян Кум 20 років живе у США

Засновник месенджеру WhatsApp українець Ян Кум 20 років тому виїхав до США без засобів для існування. Сьогодні він головний виконавчий директор компанії Facebook і входить до Ради директорів. Його стан оцінюється в майже 9 мільярдів доларів.

Емігрував до країни разом із мамою у 16 років. Із собою привезли валізи, набиті ручками, олівцями і радянськими зошитами, щоб не витрачатися на канцелярію в США. За програмою соціальної підтримки вони отримали квартиру з двома спальнями. Батько залишився жити в Україні, повідомляє maximum.fm.

Після переїзду матір Яна працювала нянею, а він підмітав підлоги в продуктовому магазині. Пізніше у жінки діагностували рак. Родина почала жити за рахунок її допомоги по інвалідності.

Ян Кум вступив до Університету Сан Хосе. На одному з підробітків познайомився із співробітником Facebook Браяном Актоном. Той допоміг студентові влаштуватися у Yahoo, що була в той час однією з найбільш престижних компаній. Заради цієї роботи Кум кинув університет.


  
Засновник месенджеру WhatsApp українець Ян Кум 20 років живе у США


За час роботи в Yahoo українець заощадив півмільйона доларів. На ці гроші зміг тимчасово працювати і зайнявся створенням мобільного додатку. Спочатку програму не завантажили і сотні разів. У цей час Apple реалізувала функцію push-повідомлень. Її Кум додав у свою програму і перетворив WhatsApp у повноцінний месенджер. Івін отримав чверть мільйона завантажень.

У 2013 року додатком користувалися понад 200 мільйонів людей по всьому світу. У 2014 році Facebook придбав WhatsApp за 19 мільярдів доларів. Це була одна з найбільших угод в інтернет-індустрії. Угода відбувалася у будинку, де раніше розташовувався офіс некомерційної організації North County Social Services. Туди 37-річний Ян Кум свого часу звертався, щоб отримувати їжу по соціальних талонах.

Читать далее
Показали, як у нічному небі впав метеорит

Відеореєстратор зафіксував падіння метеориту у небі над Японією. Про це йдеться на сторінці Twitter Chimari255. Небесне тіло впало вночі. Воно - частина метеорного потоку Тауриди. Його спостерігають з вересня по грудень. Японські астрономи і метеоролог

14:55 Gazeta.ua
Порноактриса отхлестала Панина

В сети появился клип на песню «Факты» исполнителя Стаса Костюшкина. В видео снялись актер Алексей Панин и порнозвезда Ева Бергер. По сюжету ролика, девушка готовится к свиданию, надевая кружевное белье. Тем временем лирический герой Панина покупает цветы

14:53 Lenta.ru
Россияне набрали кредитов «до зарплаты»

Средний размер микрозайма «до зарплаты» в III квартале вырос на 14 процентов до 10,5 тысячи рублей. Самые высокие темпы роста среднего размера микрозайма зафиксированы в сегменте заемщиков моложе 25 лет — на 23,6 процента, а самые низкие – в возрастной г

14:49 Lenta.ru