Ярослав Ковальчук: "Окремі аспекти правового статусу позивача в господарському процесі".

14 ноября 16:43 ЛІГА.Блоги
       Одним з найголовніших учасників господарських процесуальних відносин є позивач, якому гарантовані різні за своєю сутністю юридичні можливості. Чи дозволено вищевказаній особі до початку розгляду господарським судом справи по суті змінити предмет позову шляхом подання письмової заяви? 
      Правове регулювання вищенаведеного питання відбувається за допомогою відповідних нормативно-правових актів. Зокрема юридична регламентація прав та свобод, гарантованих сторонам в господарському судовому процесі, здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) а також іншими законами (Господарським процесуальним кодексом України від 06.11.1991 року № 1799-XII (надалі по тексту – ГПКУ), Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 року № 1402-VIII (надалі по тексту - Закон України «Про судоустрій і статус суддів»)). 
        Чинним законодавством передбачено головні засади вдалого становлення на міжнародній арені нашої Вітчизни, як демократичної та правової держави.  Зокрема ч. 1 ст. 55 Конституції України охоплено юридичну норму про те, що права і свободи людини та громадянина захищаються судом. 
        Подібну за своєю суттю норму закріплюють інші нормативно-правові акти. Зокрема згідно з ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім й справедливим судом, утвореним законом. 
       Чіткий та недвозначний зміст даних норм в частині всебічного з’ясування прав, гарантованих позивачу та іншим учасникам господарського процесу, конкретизують кодифіковані акти, що в свою чергу посідають почесні місця в багатогранній системі чинного законодавства. Як це розуміти? 
        Згідно зі своїм юридичним статусом позивач є одним з основних суб’єктів господарсько-процесуальних відносин. Тобто, за відсутності згаданої особи господарський процес, як такий, взагалі є неможливим. 
       Чинне законодавство гарантує позивачу різні за своєю суттю можливості, яким в свою чергу властивий майновий чи особистий немайновий характер. Зокрема у відповідності до юридичної норми, закріпленої ч. 4 ст. 22 ГПКУ, до початку розгляду господарським судом справи по суті така особа має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. 
    Таким чином, чинним законодавством гарантовано позивачу різні права. Зокрема згідно з ч. 4 ст. 22 ГПКУ до початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має юридичну можливість змінити предмет позову, подавши письмову заяву про це. 
Читать далее
Проект "Паломники": в Хевроне - дуб Святой Троицы и усохшее пророчество

Здесь не говорят "нет", вымаливают свой род, залезают в гробницу, "как у Христа", и учатся быть Богу другом

07:40 Сегодня.ua
Названы самые опасные и наиболее безопасные страны для туризма

Туристам безопаснее всего в Исландии и на Сейшелах, а в РФ медпомощь есть только в мегаполисах

07:31 Сегодня.ua
Apple запатентувала гнучкий дисплей

У мережі з'явилася патентна заявка Apple на гнучкий дисплей для майбутнього iPhone. Виробник створює пристрій у тандемі з компанією LG. Майбутній смартфон отримає гнучку частину, яка допоможе йому згинатись. Зараз невідомо, чи буде Apple задіювати OLED-

07:25 Gazeta.ua