5 дієвих способів захисту від діабету

14 ноября 15:46 Gazeta.uaСьогодні Всесвітній день боротьби з діабетом. Це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну – гормону, що регулює рівень цукру в крові. Ще однією причиною його появи є нездатність організму ефективно використовувати вироблений інсулін.

За останні 10 років в Україні поширеність діабету збільшилась на половину.

Симтомами діабету є: надмірне сечовиділення, спрага, постійне відчуття голоду, втрата ваги, відчуття втоми та погіршення зору.

Розрізняють декілька типів діабету:

Діабет І типу (або ж інсулінозалежний) – характеризується недостатнім виробленням інсуліну. Причини виникнення недостатньо вивчені, тому запобігти захворюванню практично неможливо.

Діабет ІІ типу (інсулінонезалежний) – виникає через неефективне використання інсуліну організмом. Більшість випадків діабету цього типу пов'язані з надлишком ваги та браком фізичної активності.

Гестаційний діабет – характеризується підвищенням рівня цукру у крові, яке розвивається у жінок під час вагітності. При цьому типі діабету виникає висока ймовірність ускладнень під час вагітності та пологів.

В результаті неконтрольованого діабету виникає підвищення рівня глюкози в сироватці крові, що призводить до ураження нервів та кровоносних судин.

Тоді як причини діабету І типу (інсулінозалежного) недостатньо вивчені і запобігти захворюванню практично неможливо, попередити діабет ІІ типу (інсулінонезалежного) можна за допомогою дотримання здорового способу життя.

Для цього необхідно:

• нормалізувати вагу тіла та підтримувати її;

• бути фізично активним - не менше 150 хвилин на тиждень регулярній фізичній активності;

• дотримуватись здорового харчування,

• зменшувати споживання цукру та насичених жирів;

• не курити.

Поширеність діабету в Україні збільшилася за останніх 10 років на половину. У 2016 р. в Україні діабетом хворіло понад 1,2 млн осіб. Інсулінозалежний діабет (І типу) складає 6,5% усіх випадків захворювання.

Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в України є наслідком захворювання на діабет.

Як з'ясувало нове дослідження, регулярне помірне вживання вина може значно захистити від діабету.

"Вчені з'ясували, що вживання вина три або чотири рази на тиждень привело до зниження на 27% ризику діабету серед чоловіків і на 32% - у жінок, в порівнянні з тими, хто утримується від алкоголю. У той же час такі алкогольні напої як джин і горілка підвищували ризик захворювання серед жінок", - йдеться в статті авторів з Університету Південної Данії на чолі з професором Янне Толструп.

Читать далее
Молнии вызывают ядерные реакции в небе, – ученые

Это дает ранее неизвестный канал для генерации редких изотопов углерода, азота и кислорода в естественных условиях на Земле

Вчера, 23:45 ФОКУС
Заключительный этап сезона "Формулы-1" пройдет в Абу-Даби

Главная особенность данного этапа - гонка проходит во время смены дня и ночи

Вчера, 23:41 ТАСС
Власти Чечни пообещали обеспечить безопасность на ЧМ в России

Заместитель министра спорта Чеченской Республики Муслим Даудов заявил, что безопасность в Грозном во время чемпионата мира по футболу 2018 года будет организована на самом высоком уровне. Политик отметил, что высокая организация будет касаться как приема

Вчера, 23:39 Lenta.ru