Інфекціоніст дала дієву пораду, як захиститися від отруєння грибами

13 октября 12:33 Gazeta.ua
Ольга Голубовська порадила кип'ятити консерви перед вживанням 

З кожним днем з'являються нові повідомлення про отруєння грибами. Столичний інфекціоніст Ольга Голубовська дала поради для уникнення критичних станів.

Найнебезпечніший гриб бліду поганку навіть досвідчені грибники плутають з сироїжками. Ніяка термічна обробка не інактивує містяться в ній токсини.

1. У разі отруєння цим грибом тільки при своєчасно наданій допомозі можливо одужання у дорослих. У дітей без трансплантації печінки смертність сягає 100%. Якщо після вживання грибів розвивається діарея - відразу викликайте швидку. Можна до її приїзду промити шлунок або прийняти активоване вугілля 50-100 грам. Розвиток цих симптомів можливо вже через 6 годин після вживання гриба, дуже рідко - через 1,5 доби.

2. Мухомори містять ряд психотропних речовин і є набагато менш смертоносними, ніж бліді поганки. Летальна доза червоного мухомора для людини - приблизно 15 капелюшків, блідої поганки досить і шматочка одного гриба. Щоб з'їсти таку кількість цих отруйних грибів, потрібно спочатку мати проблеми з психікою.

3. Не забувайте, що гриби можуть бути джерелом ботулізму. Ось якраз скоро, коли всі почнуть відкривати на Новий Рік свої консервовані запаси, настане новий, "сезон" цього захворювання. Термічна обробка повністю інактивує ботулотоксин, скільки б його там не було. Набагато гірше, якщо їх не кипятити. Тоді доведеться шукати терміново протиботулінічну сироватку, якої немає в Україні.

Радить ккип'ятити не тільки грибні консерви, але і м'ясні та різні паштети - все домашнього приготування. Першими симптомами можуть бути як диспепсичні розлади, так і порушення зору або навіть дихання.


Читать далее
В Одессе грузовой поезд раздавил машину

Водитель чудом остался жив, выскочив из авто в последний момент.

13:46 Корреспондент.net
Под Киевом задержали мужчин с мачете, подозреваемых в ограблении попутчика

Конфликт возник из-за оплаты поездки из Одессы, которую потерпевший не смог оплатить  

13:45 Сегодня.ua
В Facebook появится вторая лента новостей

Она будет состоять из рекомендованных публикаций

13:44 ФОКУС