Українці стали купувати більше вживаних автомобілів

13 октября 06:00 Gazeta.ua

В Україні стали купувати більше вживаних автомобілів. У вересні придбали понад 5 тис. У цей період торік — на 1800 менше, повідомляють в Укравтопромі.

Найчастіше минулого місяця купували французькі "Рено" — 1 тис. На другому місці німецькі "Фольксваґени" — 974 автомобілів, на третьому — чеські "Шкоди" — 592. У п'ятірку популярних також увійшли німецькі "Опелі" та японські "Ніссани".

— До автомобілів цих виробників багато деталей в Україні, вистачає фахівців для обслуговування. У Польщі й Словаччині великий вибір моделей саме цих фірм, — говорить 43-річний Георгій Овсянников, директор департаменту маркетингу Укравтопрому.

З усіх проданих за вересень машин 40% — вживані легковики. Переважно їм п'ять-сім років. Нерозмитнені авто до статистики не увійшли, бо їх у поліцейських сервісних центрах не облікують.

— Вживані автомобілі стали популярніші, бо їх почали більше ввозити за пільговими умовами, — каже спеціаліст. — Із серпня 2016-го діє закон №3251. Він дає змогу кожному українцю ввезти одне авто з іншої країни для особистого користування за зниженими акцизами. Таку машину не можна продавати протягом року. Більшість цим і скористалися. Пільговий акциз на легковик, вироблений після 2010 року, із двигуном 1–1,5 літра — менший у 22 рази, ніж зазвичай. Становить 0,063 євро за літр об'єму двигуна.

Ввезені за пільговим законом машини на 25–27% дешевші, ніж доставлені в Україну за стандартними податковими платежами. Наприклад, розмитнення чеської "Шкоди Октавії" за звичайною схемою коштує 217 тис. грн, за пільговою — 92 тис. грн.

— Торік за цим законом машини ввозили нечасто, бо 5–6-річні легковики з-за кордону були доволі дорогі для нас. Починаючи із 7-річного віку автомобіля, ціна на нього в Польщі, Німеччині й Словаччині значно знижується. Саме їх і почали активніше купувати українці, — каже Георгій Овсянников. — Закон №3251 про пільгове ввезення машин з інших країн діятиме до 2018 року.
Читать далее
В Одессе грузовой поезд раздавил машину

Водитель чудом остался жив, выскочив из авто в последний момент.

13:46 Корреспондент.net
Под Киевом задержали мужчин с мачете, подозреваемых в ограблении попутчика

Конфликт возник из-за оплаты поездки из Одессы, которую потерпевший не смог оплатить  

13:45 Сегодня.ua
В Facebook появится вторая лента новостей

Она будет состоять из рекомендованных публикаций

13:44 ФОКУС