Міністр розказав, де візьмуть гроші на осучаснення пенсій

17 июля 16:21 gazeta.ua
На осучаснення пенсій кошти передбачені в бюджеті. 

На осучаснення пенсій кошти передбачені в бюджеті.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, пише прес-служба відомства.

"Ресурс для осучаснення пенсій в державі є. Закон під номером 17741, який ще називають 3200 - дозволив детінізувати 212 млрд гривень. І якщо в минулому році Пенсійний фонд отримав дотацію 145 млрд гривень і мав власних надходжень - 112 млрд гривень, то в цьому 141 млрд - дотація та 142 млрд гривень - власні надходження. Перевиконання складатиме близько 20 млрд гривень. По факту ми отримаємо не 142, а 162 млрд гривень. На сьогодні з цих 20 млрд ми вже за 5 місяців отримали 14 млрд гривень. Якщо екстраполювати на другу половину року, коли традиційно ростуть зарплати, то це вказує, що ми абсолютно спокійно досягнемо необхідної цифри", - додав Рева.

За його словами, осучаснення має завершитись до 2021 року.

"Ми не можемо в один крок подолати 11 розмірів середньої зарплати, на основі яких розраховувались пенсії. Перший крок стосуватиметься 5,6 млн пенсіонерів - це ті, кому пенсії призначались з 2008 по 2014 роки. У 2019-му році пенсії осучаснюватимуться тим, хто йшов на заслужений відпочинок у 2015 та 2016 роках по рівню 2018 року. І так далі", - підкреслив міністр.

До того ж, уже з 2021 року, як зазначив урядовець, почнеться нормальний процес індексації (підвищення пенсій відповідно до збільшення показника інфляції та зростання рівня середньої зарплати), що дозволить уникнути повернення розриву між розміром виплат новим пенсіонерам і тим, хто вийде на пенсію на рік раніше.

Щодо індексації, то в проекті закону передбачено, що з 2021 року індексація проводитиметься автоматично розміром не меншим, ніж 50% від рівня інфляції та ніж 50% від рівня середньої зарплати.

Осучаснення пенсій планують провести з 1 жовтня.

Також уряд скасує 15% зниження пенсій працюючим пенсіонерам - і всі працюючі пенсіонери отримуватимуть і зарплату, і пенсію в повному обсязі.

Комментарии
Читать Далее
Злодій застряг у вентиляції, коли втікав з місця крадіжки

У Львові чоловік, який вирішив обікрасти підвали в будинку, застряг у вентиляційному вікні підвалу, коли втікав з місця крадіжки. Про це повідомляє патрульна поліція Львова. Правоохоронці застали злодія у такому стані. "Близько 1 години ночі патрульні от

03:28 gazeta.ua
Венесуэльская оппозиция начинает 48-часовую забастовку

Акция приурочена к выборам в национальное учредительное собрание, запланированным на 30 июля

03:24 www.segodnya.ua
Взрыв убил мужчину в Полтавской области

В полиции считают, что погибший зарабатывал, разбирая и сдавая на металлолом старые боеприпасы

03:15 www.segodnya.ua