Олександр ПАЛІЙ: "Помер багатолітній канцлер Німеччини"

18 июня 04:27 uainfo.org

Помер Гельмут Коль, багатолітній канцлер Німеччини, її об'єднавець, один з ключових архітекторів нинішньої потуги Німеччини.

Для українців досвід Коля неймовірно корисний.Приміром, як свідчать соцопитування, українці майже не розуміють причини нинішніх труднощів країни - бо такими причинами вважають непрофесіоналізм та корупцію чинної влади, воєнні дії на Сході, неспроможність Верховної Ради, непрофесіоналізм та корупцію попередньої влади тощо.

Але річ у тім, що найпрофесійніша і найнекорумпованіша влада у короткостроковому періоді додала б до нишінього ВВП максимум чверть.Правда в тому, що Україна, для того, щоб стати врівень з Польщею, потребує одне-два десятилітя спокою і напруженої праці, а щоб стати врівень з Німеччиною - може й століття.

Коль у своїх спогадах добре показав, як післявоєнна Німеччина важкою працею долала руїну, коли його батько міг дозволити собі кухоль пива один раз на тиждень, і то вдома, як дозволяв собі поїздку трамваєм лише в дощ або сніг.

Читайте також:

«Мені довелося найнятися на корівник, пізніше я підробляв для того, щоб вчитися: вирощував кроликів, розводив тутового шовкопряда, ловив вранці раків на продаж, тягав на будівництві мішки з цементом, водив вантажівку при магазині і на заправній станції, займався шліфуванням плит" (Г. Коль, "Спогади").

Це може й нелегка, зате правда. Вона значно корисніша за рожеві соплі брехні про "пакращення вже сьогодні" або юліну тисячу вже вчора.

Комментарии
Читать Далее
Беженцы и Европа

В своей новой статье независимый немецкий журналист Грета Маутнер отмечает, что, несмотря на рост ксенофобии, шовинизма, политического популизма, установку заграждений из колючей проволоки на границах европейских стран, поток беженцев в Европу только раст

18:43 nk.org.ua
Жуткие последствия грозы во Львове: поваленные деревья и оборванные провода

В некоторых районах города отсутствует энергоснабжение, а на дорогах временно не работали светофоры

18:29 www.segodnya.ua
Гран-при Азербайджана: у Ферстаппена лучшее время второй практики

Состоялась вторая сессия свободных заездов на этапе в Баку.

18:28 korrespondent.net