"90% українських ІТ-шників працюють на зовнішній ринок" - фахівець

19 майя 13:13 gazeta.ua

Із вересня студенти Львівської політехніки вивчатимуть "штучний інтелект". Нову дисципліну викладатимуть англійською та українською мовами.100 студентів навчатимуть комп'ютер думати за принципом людського мозку.

"Зараз є великий попит на знавців штучного інтелекту. Це буде найбільш потрібний напрямок протягом найближчого часу. Таким чином ми наблизимо Україну до світових лідерів, - каже Gazeta.ua керівник освітнього напрямку ІТ-кластеру Зеновій Верес.

Він розповідає про нову дисципліну та розвиток ІТ-галузі в Україні.

Для чого у навчальну програму ввели дисципліну "Системи штучного інтелекту"?

Зараз зросла кількість інформації, яка представлена в цифровому форматі. Це відео з веб-камер та камер спостереження, медичні фотографії, дані про продажі, дані медичних карт пацієнтів, відкриті дані державних структур. Кількість електронних даних постійно зростає. Аналіз цієї інформації дозволяє виявляти закономірності продаж, оптимізувати логістику доставки товарів та їхнє виробництва. Такого типу задачі вимагають великої кількості зусиль з боку людини. Це і є прекрасними прикладами застосування штучного інтелекту. Крім того, створюють самокеровані автомобілі - Тесла, Убер, Google-мобіль. Ці машини вже не потребують водія. З кожним роком подібної техніки з'являтиметься усе більше.

У яких університетах вивчатимуть цю дисципліну?

Подібні напрямки є у багатьох вузах країни. Головною відмінністю програми у Львівській політехніці є залучення до розробки, а згодом і викладання, практиків з ІТ-компаній. Це ті люди, які вже зараз застосовують штучний інтелект для вирішення бізнес-задач. Наша програма буде комбінованою. Академічне викладання поєднають з інтерактивною практикою.

Чи достатня у вузі матеріально-технічна база для викладання "штучного інтелекту"?

Матеріально-технічна база в університеті хороша. Оскільки програма розроблена викладачами вузу та спільно з ІТ-компаніями, то ці компанії підтримуватимуть розгортання та удосконалення бази. До прикладу, у Львівській політехніці є програма "Інтернет речей". Провідні ІТ-компанії та Львівський ІТ-кластер профінансували створення спеціальної лабораторії. У ній студенти вивчатимуть багато предметів: електроніки, схемо-техніки, мікроконтролерів, сенсорів, виконавчих механізмів, теорії інформації. Лабораторію відкриють вже цього літа.


Проблема української ІТ-галузі - відсутність кадрів

Наскільки компетентних та конкурентно спроможних фахівців випускають наші вищі навчальні заклади?

Усе залежності від конкретного університету. Навчальні програми більшості українських вузів далекі від реальності, не відповідають актуальним технологічним реаліям. Як наслідок, здобутий випускниками багаж знань на етапі закінчення навчання часто застарілий. Знання студентів неактуальні для того, щоб почати працювати в ІТ-компанії над реальним проектом.

Якщо порівняти наших випускників з іноземними?

Якщо порівнювати з американськими студентами, то нашим студентам потрібно докладати більше зусиль під час навчання та займатися самоосвітою, щоб успішно конкурувати з ними. ІТ-компаніям не вистачає компетентних фахівців.

Вони більше орієнтуються на український чи іноземний ринок?

90 відсотків українських ІТ-шників працюють на зовнішній ринок. Це Сполучені Штати та країни Європи.

У чому проблеми української ІТ-галузі?

Звучатиме банально, але найбільша проблема - відсутність кадрів. Інша проблема - це проблеми з дотриманням авторських прав. Саме тому більшість фахівців і працює на зарубіжних замовників. А українські стартапи, як правило, відкривають в іноземній юрисдикції.

Безвізовий режим вплине на українську ІТ-галузь?

Зараз основним замовником виступають США. Саме тому ббільший вплив мають дії адміністрації президента Дональда Трампа стосовно регулювання видачі віз українцям. А безвізовий режим спростись ведення бізнесу з європейськими країнами. Простіше буде організовувати потрібні зустрічі із замовниками. Але я не очікую, що ІТ-фахівці масово поїдуть за кордон.


Комментарии
Читать Далее
В Одессе напали на журналистку: "Брызнули баллоном, потом били по лицу"

На одесского журналиста, участника расследовательской "Группы 2 мая", движений "Генпротест" и "Зеленый лист" и блогера издания "Думская" Светлану Подпалую напали неизвестные.

17:55 kp.ua
Ветеран нелегальной разведки рассказал, как НАТО хотела "расчленить" Россию

НАТО планировала после развала СССР разделить Россию на небольшие части, на этот счет есть добытые документы, хранящиеся в архиве отечественной разведки

17:54 nk.org.ua
Льюис Хэмилтон выиграл квалификацию Гран-при Азербайджана

Британский пилот установил рекорд круга в Баку

17:50 www.segodnya.ua