7 правил, як працювати за комп'ютером без шкоди для здоров'я

19 майя 10:27 gazeta.ua
За комп'ютером моргають кожні 5 секунд Фото: xsreality.org

Робота за комп'ютером хоч і здається легкою, насправді дуже шкодить здоров'ю. Постійне сидіння та відсутність активного відпочинку викликає остеохондроз, захворювання дрібних суглобів, короткозорість, захворювання органів малого тазу, відбувається застій венозної крові і геморой.

Щоб цього уникнути, варто дотримуватися простих, але дієвих правил.

Тримати поставу

Сидіти треба рівно та слідкувати, аби спина не прогиналась. До того ж, варто обирати хороше робоче крісло. Адже часто воно може врятувати від неприємностей із хребтом.

Регулярно провітрювати кімнату

Свіже повітря та регулярне прибирання здатні творити дива. Свіже прохолодне повітря допомагає збадьоритись. Також науково доведено, що свіже повітря допомагає подолати сонливість.

Чистити монітор

Не рекомендовано залишати сліди від пальців чи плями на моніторі. Також варто регулярно витирати пил та бруд із комп'ютера.

Монітор необхідно встановити на 70-80 см від вашого обличчя, і нижче рівня очей

Часте моргання

Моргайте кожні 5 секунд, якщо відчули, що очі перенапружені. Це в якійсь мірі схоже на масаж очних яблук і сприяє зволоженню рогівки і видаленню відмерлих її клітин;

Фокусування погляду

Для "наведення різкості" - підійти до вікна і фокусувати погляд спочатку на ближніх об'єктах, потім подивитися вдалечінь.

Регулярний відпочинок

Кожних 30-40 хвилин варто відпочивати від монітора. Наприклад, встати попити води, потягнутись чи зробити собі чаю. Можна також зробити гімнастику для очей чи навіть для тіла.

Слухати своє тіло

Відпочивайте, коли відчуваєте, що втомились. Прислухайтесь до потреб організму та воно віддячить вам тим самим.

×


Комментарии
Читать Далее
Ветеран нелегальной разведки рассказал, как НАТО хотела "расчленить" Россию

НАТО планировала после развала СССР разделить Россию на небольшие части, на этот счет есть добытые документы, хранящиеся в архиве отечественной разведки

17:54 nk.org.ua
Льюис Хэмилтон выиграл квалификацию Гран-при Азербайджана

Британский пилот установил рекорд круга в Баку

17:50 www.segodnya.ua
МЗС України прокоментувало візит Путіна до Криму

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з візитом президента РФ до окупованого Криму. Про це повідомляє прес-служба МЗС. "Українська сторона вважає згаданий візит та інші т. зв. "поїздки" російських посадовців до тимча

17:48 gazeta.ua