7 правил, як працювати за комп'ютером без шкоди для здоров'я

19 майя 10:27 gazeta.ua
За комп'ютером моргають кожні 5 секунд Фото: xsreality.org

Робота за комп'ютером хоч і здається легкою, насправді дуже шкодить здоров'ю. Постійне сидіння та відсутність активного відпочинку викликає остеохондроз, захворювання дрібних суглобів, короткозорість, захворювання органів малого тазу, відбувається застій венозної крові і геморой.

Щоб цього уникнути, варто дотримуватися простих, але дієвих правил.

Тримати поставу

Сидіти треба рівно та слідкувати, аби спина не прогиналась. До того ж, варто обирати хороше робоче крісло. Адже часто воно може врятувати від неприємностей із хребтом.

Регулярно провітрювати кімнату

Свіже повітря та регулярне прибирання здатні творити дива. Свіже прохолодне повітря допомагає збадьоритись. Також науково доведено, що свіже повітря допомагає подолати сонливість.

Чистити монітор

Не рекомендовано залишати сліди від пальців чи плями на моніторі. Також варто регулярно витирати пил та бруд із комп'ютера.

Монітор необхідно встановити на 70-80 см від вашого обличчя, і нижче рівня очей

Часте моргання

Моргайте кожні 5 секунд, якщо відчули, що очі перенапружені. Це в якійсь мірі схоже на масаж очних яблук і сприяє зволоженню рогівки і видаленню відмерлих її клітин;

Фокусування погляду

Для "наведення різкості" - підійти до вікна і фокусувати погляд спочатку на ближніх об'єктах, потім подивитися вдалечінь.

Регулярний відпочинок

Кожних 30-40 хвилин варто відпочивати від монітора. Наприклад, встати попити води, потягнутись чи зробити собі чаю. Можна також зробити гімнастику для очей чи навіть для тіла.

Слухати своє тіло

Відпочивайте, коли відчуваєте, що втомились. Прислухайтесь до потреб організму та воно віддячить вам тим самим.

×


Комментарии
Читать Далее
Тимошенко призывает к участию в референдуме по запрету продажи сельхозземли

Лидер ВО «Батькивщина» Юлия Тимошенко призывает украинцев принять участие во Всенародном референдуме по запрету продажи сельскохозяйственной земли, который проводит партия «Батькивщина». Об этом она сегодня заявила журналистам в кулуарах

21:20 nk.org.ua
Lamborghini построит новый цех из-за кроссовера Urus

Lamborghini во всю готовится к запуску производства кроссовера Urus. Так, компания начала строительство нового окрасочного цеха, предназначенного специально для этой модели

21:15 nk.org.ua
Какая польза украинцам от передела рынка между банками и финкомпаниями

На украинском финансовом рынке происходит новый передел. Небольшие банки и финансовые компании пытаются отхватить себе клиентов, интересующихся денежными переводами, валютообменом и платежами, все меньше претендуя на депозитный сегмент и кредитование юрид

21:00 nk.org.ua