Україна не зможе виграти терористичну війну з Росією - Дацюк

21 апреля 19:48 Gazeta.ua
Міжнародні суди не допоможуть виграти війну на Донбасі - Дацюк. Фото: news.pn

Міжнародні засади демократії не дають можливості через суди виграти у Російської Федерації війну за Донбас.

Про це написав філософ Сергій Дацюк у своєму блозі на "Українській правді".

"Терористичну війну ніхто і ніколи виграти не може, бо загальноприйнятного визначення тероризму досі не існує. Головна проблема розуміння тероризму полягає у тому, що ніяк не вдається обмежити визначення тероризму таким чином, щоб під нього не підпадала діяльність легітимних борців за свободу, які можуть мати нелегальний статус у країні, в якій борються.

Що буде, коли Україна надасть суду ООН десятки чи навіть сотні свідчень про фінансування Росією так званих ДНР/ЛНР – про поставки їм Росією зброї, боєприпасів? Нічого не буде. Бо Україна не зможе довести, що це все спрямовувалося Росією на тероризм, а не на підтримку легітимного самоврядування в невизнаних світом ДНР/ЛНР.

Будь-які войовничі дії ДНР/ЛНР можна розглядати тепер як захист свого суверенітету чи продовження боротьби за всю територію, яку вони вважають суверенною для власного політичного самовизначення. Подобається нам це чи не подобається, міжнародні правові структури захищають в тому числі право соціальних груп на самовизначення. При наполяганні Україні засудити ДНР/ЛНР міжнародні структури будуть змушені визнати ДНР та ЛНР воюючою стороною, а Росію – захисником легітимних борців за свободу. А Україна змушена буде це проковтнути і втертися", - зазначив Дацюк.


19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі частково задовольнив позов України проти Росії. Зокрема, зобов'язав РФ скасувати заборону Меджлісу кримськотатарського народу в Криму та відновити навчання українською мовою на півострові. Водночас суд відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією із боротьби з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала достатньо доказів.

Проміжне рішення має умовне значення для розгляду справи за суттю. Він триватиме кілька років. Нинішні рішення умовно впливатимуть на кінцевий результат.

Читать далее
Путин обсудит с кабмином импортозамещение в промышленности и сельском хозяйстве

Президент уже неоднократно отмечал успехи российских аграриев

03:00 ТАСС
Ученые назвали причины утренней усталости

Чтобы восстановить работу внутренних часов, исследователи рекомендуют больше времени проводить на свежем воздухе и заниматься спортом

02:55 Сегодня.ua
Аграмунт висунув умову для добровільної відставки

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт оголосить про свою відставку 27 квітня. Про це з посиланням на джерела в асамблеї повідомляє "Європейська правда". Аграмунт готовий написати заяву про звільнення за умови, що йому дозволять зал

02:50 Gazeta.ua