До Києва з'їхалися юні піаністи з 13 країн світу

21 апреля 19:35 Gazeta.ua

З 17 по 27 квітня у Києві триває Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця. Він єдиний з-поміж українських музичних змагань, який входить до Всесвітньої федерації музичних конкурсів. До Києва з"їхалися найталановитіші молоді музиканти із 13 країн світу. Їхню майстерність оцінює міжнародне журі, до складу якого увійшли представники України, США, Великої Британії, Франції, Італії та Польщі.

Конкурс започаткований у 1995 році, вшановує пам`ять легендарного піаніста Володимира Горовиця, який народився і отримав освіту у Києві.

За роки існування в конкурсних змаганнях взяли участь 1270 молодих музикантів із 35 країн світу.

Конкурс Горовиця став своєрідним центром музичного й культурно-просвітницького життя України, ініціюючи значні мистецькі і педагогічні міжнародні акції.

Члени журі ХI Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця Марія Муравська (Польща), Норма Фішер (Велика Британія), Авададжин Пратт (США), Франческо Лібетта (Італія) та Микола Сук (США) біля меморіальної дошки, що висить на будинку, де в 1903-1906 роках жив видатний киянин, 25-разовий володар премії "Греммі" Володимир Горовиць. 

Це єдиний в Україні конкурс, при якому з 1998 року існує "Школа виконавської майстерності" (з 2000 року – Міжнародна "Літня музична академія"). За ці роки 692 молодих музикантів з 18 країн світу отримали майстер-класи відомих музикантів-педагогів з Австралії, Білорусі, Великої Британії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, США, Туреччини, Франції та України.

У 1998 році Конкурс ініціював відродження традиції проведення просвітницьких концертів для найширших верств населення на відкритій естраді Центрального парку культури і відпочинку.

Нині у колонному залі Національної філармонії України проходять прослуховування другого туру, 24 та 25 квітня вібудеться півфінал, 26-го - фінал, а 27 квітня - заключний гала-концерт та нагородження переможців і лауреатів.

Читать далее
Военные США в ходе спецоперации в Афганистане ликвидировали 35 боевиков ИГИЛ

При этом погибли два американских спецназовца

22:44 ФОКУС
На борту United Airlines обнаружен вирус внеземного происхождения

В странной и немного пугающей утечке из секретного доклада Министерства обороны США менее чем 48 часов назад пролет рейса United Airlines над Российской Федерацией, направлявшегося из из Сан-Франциско (США) в Шанхай (Китай) был запрещен под угрозой уничто

22:43 Народний корреспондент
Суд отменил решение Одесского горсовета о переименовании улиц

В соответствующем иске заявлялось о несоответствии переименования требованиям законодательства

22:39 Сегодня.ua