Контрацептиви нищать здоров'я жінок - науковці

21 апреля 14:32 Gazeta.ua
Автор: Гинеколог и Я Контрацептиви шкодять психіці

Втрата контролю над собою, незадоволення якістю життя та погіршення настрою є наслідками користування жінками оральних контрацептивів. Про шкоду протизаплідних таблеток повідомляють науковці Каролінського Інституту в Швеції.

Вчені спостерігали за станом 340-ка здорових жінок віком від 18 до 35 років. Частина з них приймала таблетки, які містять речовини етинілестрадіол та левоноргестрел. Вони найбільше розповсюджені в Швеції та інших країнах світу. Виявили негативний вплив контрацептивів на психіку.

Автор: ki.se професор Ніколас Зефраеус

"Порушення самопочуття жінок після вживання протизаплідних засобів не є настільки великими, щоб усі вони почали потерпати від клінічної депресії. Проте деяким з них пігулки можуть принести серйозні захворювання нервової системи", - сказав професор Ніколас Зефраеус.


Контрацептиви з етинілестрадіолом та левоноргестрелом досі вважалися найбільш безпечними серед протизаплідних пігулок, тому їх призначали найчастіше.

Інші таблетки, які перешкоджають зачаття дитини можуть мати свої побічні ефекти, зазначено у звіті, опублікованому в журналі "Fertility and Sterility" (Народжуваність і безпліддя).

У кого ж є шанси народити близнюків і чи можна їх народження запланувати? Багатоплідна вагітність до сих пір є загадкою для вчених - ніхто достеменно не може пояснити, чому зароджується більше одного життя. Проте, існують ситуації, коли ймовірність зачати двійню або навіть трійню підвищується.

Читать далее
Путин обсудит с кабмином импортозамещение в промышленности и сельском хозяйстве

Президент уже неоднократно отмечал успехи российских аграриев

03:00 ТАСС
Ученые назвали причины утренней усталости

Чтобы восстановить работу внутренних часов, исследователи рекомендуют больше времени проводить на свежем воздухе и заниматься спортом

02:55 Сегодня.ua
Аграмунт висунув умову для добровільної відставки

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт оголосить про свою відставку 27 квітня. Про це з посиланням на джерела в асамблеї повідомляє "Європейська правда". Аграмунт готовий написати заяву про звільнення за умови, що йому дозволять зал

02:50 Gazeta.ua