Олександр МАУЗЕРК: "орупція в органах сертифікації авто."

21 апреля 01:30 UAINFO

З початку 2016 року в Україні вступили в силу нові правила сертифікації автомобілів, за якими органи сертифікації призначаються не Міністерством економічного розвитку, а Мінінфраструктури. Як органи сертифікації порушують закон? І чи працює належним чином реєстр виданих сертифікатів? Ми провели власне розслідування і дізналися, як в Україні можна отримати сертифікат відповідності, не виходячи з кафе і не показуючи своє авто.

Для ввезення на територію України і реєстрації транспортного засобу необхідна сертифікація автомобіля. За законодавством, автівка є об'єктом підвищеної небезпеки, і без наявності сертифіката відповідності неможливо оформити транспортний засіб у сервісному центрі МВС та поставити його на облік.

Читайте також: 

Згідно з процедурою, власник залізного коня подає заяву в орган сертифікації, який проводить ідентифікацію авто. Далі, за рішенням органу, автомобіль відправляють на дослідження у випробувальну лабораторію, що видає протокол з результатами огляду. І вже на основі нього проводиться аналіз документів та видається сертифікат.

Ми спробуємо отримати сертифікат відповідності на автомобіль, який завезений в Україну. На сайті Національного агентства з акредитації представлений перелік органів сертифікації. В Інтернеті знаходимо компанію, що готова допомогти в отриманні потрібного офіційного документа від органа сертифікації.

Дуже важливий момент: для оформлення сертифіката на автомобіль, серед інших документів, потрібно надати транспортний засіб для проведення необхідних експертиз. Тобто за законом «не ехать» не можна!

Але, мабуть, представник компанії про це не знає. Він повідомляє нам поштою, що потрібно надіслати фотографії певних частин автомобіля і копії документів на нього.

Ми вирішили скористатися послугами брокера і перевірити, чи дійсно можна отримати офіційний документ від органа сертифікації, призначеного Мінінфраструктури, не показуючи наш Opel.

Після відправки документів та проведення оплати на картку посередника, ми отримали готовий сертифікат. Як бачимо, виданий він органом з оцінки відповідності - «Інфосерт», що вказаний у відповідному списку на сайті Нацагенства з акредитації і є в переліку 8 органів сертифікації.

Читайте також: 

Пізніше той самий «Інфосерт» видав ще один сертифікат, але вже на інший запропонований нами автомобіль Ford, завезений з Північної Америки. Як відомо, для таких транспортних засобів існує цілий перелік обов'язкових вимог, що повинні ретельно перевірятися. Зокрема, під капотом має бути інформаційна табличка щодо відповідності авто нормам викидів ЄВРО-5, а в разі її відсутності - офіційне підтвердження цього від імпортера транспортного засобу.

Шкода, що акредитований орган сертифікації «Інфосерт» безвідповідально ставиться до своїх обов'язків. Адже, як і в першому випадку, ніякі перевірки та дослідження автомобіля в лабораторії не проводилися, а гроші за послугу були надіслані на банківську картку. Тож, як бачимо, дуже просто отримати сертифікат на завезений автомобіль, сидячи з ноутбуком в кафе та не показуючи залізного коня ліцензованим органам.

Читать далее
Военные США в ходе спецоперации в Афганистане ликвидировали 35 боевиков ИГИЛ

При этом погибли два американских спецназовца

22:44 ФОКУС
На борту United Airlines обнаружен вирус внеземного происхождения

В странной и немного пугающей утечке из секретного доклада Министерства обороны США менее чем 48 часов назад пролет рейса United Airlines над Российской Федерацией, направлявшегося из из Сан-Франциско (США) в Шанхай (Китай) был запрещен под угрозой уничто

22:43 Народний корреспондент
Суд отменил решение Одесского горсовета о переименовании улиц

В соответствующем иске заявлялось о несоответствии переименования требованиям законодательства

22:39 Сегодня.ua