У Києві припинили унікальні розкопки на Подолі

19 апреля 13:29 Gazeta.ua
У Києві припинили унікальні розкопки на Подолі. 

У Києві на Поштовій площі зупинили розкопки стародавньої вулиці часів Київської Русі.

Про це повідомляє "Сегодня".

Археологічні розкопки припинили через брак фінансування та активні будівельні роботи торгового центру.

"Грощі від інвестора будівництва не надходять з нового року, тому ми змушені призупинити роботу. Через зведення торговельного центру розкопки покриваються великим шаром пилу і засипаються сміттям, туди затікає вода. Це може зруйнувати цінні знахідки на об'єкті", - розповів заступник директора Центру археології Києва Юрій Кухарчук.

Також інвестор будівництва заборонив науковцям проводити розкопки нижче певного рівня, оскільки там мають покласти бетонну плиту.

"Рівень, де вони хочуть покласти плиту для нас важливий. Там культурний шар ХІ і Х століття, досліджувати їх поки ми не можемо", - пояснив Кухарчук.

Археологи розповіли, які цінні артефакти виявили на Поштовій площі.

"Кераміка, майже 200 монет, печатки, скляні браслети, курильні трубки, свинцеві кулі, гудзики, стріли. А ще безліч хрестиків", - розповів керівник розкопу Максим Вакулюк.

Питання створення музею древньої вулиці теж не узгоджене.

"Інвестор запропонував виділити для музею тільки 100 кв м. Але щоб створити повноцінну експозицію, потрібно що найменше 1000 кв м", - зазначив Кухарчук.

Археологи досі не надали концепцію розвитку музею, розповідають у міськадміністрації.

"У інвестора заборгованість близько 300 тис. грн, але він готовий її погасити і продовжити фінансування розкопок відразу, як тільки отримає від археологів звіт про виконану роботу", - пояснила директор департаменту культури КМДА Діана Попова.

Розкопки під Почтовою площею почали у 2013 році, коли місце віддали під будівництво підземного торгового центру. Будівельники наткнулись на залишки дерев'яних будівель. Викликали археологів, які виявили середньовічню вулицю.

Читать далее
В России Яценюка обвинили в "пытках и расстрелах" во время Чеченской войны

Следственный комитет Российской Федерации якобы нашел доказательства преступлений лидера "Народного фронта".

17:55 Комсомольская правда
Глава МИД Германии раздосадовался из-за Иванки Трамп

Глава МИД Германии Зигмар Габриэль подверг критике назначение Иванки Трамп помощником президента США. «Есть вещи, которые кажутся мне странными, например, визит его дочери в Германию, который рассматривался почти как мировое событие, при этом смесь полити

17:54 Lenta.ru
Українські школярі здивували бюджетними розробками

Серед винаходів українських школярів є сонячний колектор, який гріє воду, та пристрій, що економить порошок для прання. 10-класниця Юлія створила бюджетний аналог дорогим сонячним колекторам, які гріють воду. Школярка запевнила, що її винахід у 45 разів

17:50 Gazeta.ua