"Платимо 250 доларів на місяць. Свою двокімнатку здаю за 400"

21 марта 05:55 Gazeta.ua
  Двір будинку на вулиці Князя Лева, 2 у центрі Львова. Вхід до квартир — через спільний балкон. Туристам тут помешкання здають по ­500–600 гривень на добу — У центрі міста зараз жити неможливо. Шість квартир із 10 в нашому під'їзді здаються подобово. Постійно ходять незнайомці. Довелося переїхати з дружиною та 2-річною донькою в спальний район, — каже 27-річний Іван Ревуцький зі Львова.

— Двокімнатну квартиру на Площі Ринок отримав у спадок від бабусі. Вона старої забудови: неправильне планування, вхід через спільний балкон. Вікна влітку відчинити не можна — шум із вулиці, щовихідних фестивалі. На першому поверсі кав'ярня. Через слабку вентиляцію запахи з їхньої кухні чути в усіх квартирах. Продавати житло шкода — квартира хороша, зробив там ремонт. Але й жити неможливо. Тому вирішили з дружиною переїхати в спальний район. Винаймаємо двокімнатну квартиру на вулиці Чупринки. В районі багато парків, поряд дитячий садок, школа, поліклініка. Платимо 250 доларів на місяць. Свою двокімнатку в центрі здаю в оренду за 400 доларів.

36-річний Роман Нечипура до Львова приїхав із Запоріжжя. Працює в ІТ-компанії. Два роки тому купив однокімнатну квартиру на вул. Вірменській — в історичному центрі міста. Заплатив $43 тис.

— Раніше знімав житло на околиці. Щодня витрачав годину, щоб добратися до роботи, — говорить Роман Нечипура. — Увечері люблю посидіти з друзями, сходити в кіно, по магазинах. Але всі розваги в центрі. Продав свою квартиру в Запоріжжі, додав заощадження і купив житло в центрі ­Львова. Тут помешкання в півтори-два рази дорожчі за аналогічні у спальному районі. Ще багато грошей треба вкласти в ремонт. Повністю замінив сантехніку, зробив індивідуальне опалення. Жити в центрі мені подобається. У старих будинках товсті стіни — не чути сусідів. Громадським транспортом не користуюся, ходжу всюди пішки.

— Щороку Львів відвідує понад два мільйони туристів. Шукають квартири в центрі на два-три дні. Через це попит на такі помешкання зріс у кілька разів, — розповідає львівський рієлтор Андрій Степанов, 37 років.

— Ще 10 років тому квартири на Площі Ринок продавали за смішні гроші — 7–12 тисяч доларів. Ніхто не брав. Бо будинки старі, комунікації зношені. Туристів було мало. Виграли ті, хто тоді ризикнув і вклав гроші в житло. Бізнесмен із Дніпропетровська купив одразу сім квартир у межах історичного центру Львова. Тепер має фірму з оренди житла. За день чистий прибуток із цих квартир перевищує 4 тисячі гривень. 60 відсотків житлової нерухомості старого центру — це квартири подобово, кав'ярні, сувенірні магазини й офіси. Зараз купити житло в центрі можуть собі дозволити лише ІТ-працівники або бізнесмени. Ціна квадратного метра без ремонту — від $1500. У спальних районах — 800–900. Комунальні послуги у центрі вищі в півтора разу. Якщо фасади столітніх будинків ще трохи реставрують, то під'їзди в жахливому стані. Не дозволяють установлювати метало­пластикові вікна в будинках, які є пам'яткою архітектури.

Перебої з водою бувають щомісяця— П'ять років тому отримали в спадок двокімнатну квартиру в центрі Черкас. Ми доглядали двоюрідну тітку. Дітей у неї не було. На той час свого житла не мали, — розповідає черкащанка 35-річна Світлана Борисенко.

— Перші тижні не могли звикнути до постійного гулу транспорту. Не допомагають навіть пластикові вікна. Будинок розташований неподалік драмтеатру й облдержадміністрації. Це теж додає неспокою, коли на площах проходять якісь акції чи концерти. У нас двоє малих дітей. Укласти спати в такі вечори їх не просто. В центральній частині міста немає громадських туалетів. Всі йдуть у під'їзди найближчих будинків. У дворі не можна спокійно погуляти з дитиною. На лавках часто сидять бомжі. Хочемо обміняти квартиру на помешкання в спальному районі чи приватний будинок.

— Живу в "сталінці". Постійні проблеми з водою та каналізацією. У центрі міста є багато підземних ходів. Вони обвалюються, пошкоджуються комунікації. Тому перебої з водою бувають щомісяця, — каже Антоніна Сторожук, 63 роки. Має трикімнатну квартиру в історичному центрі Полтави на вул. Соборній. — Багато людей, шумно. Якщо велике свято — музика і крики лунають до ранку. Потім починають прибирати двірники. Щодня близько півночі молодь іде попід вікнами в нічний клуб. О п'ятій ранку повертається. Кричать, б'ються, матюкаються.

Квартири у "сталінках" на вул. Соборній продають по $50–75 тис.

Любов КАРНАРУК, Денис СКРИЛЬ

Читать далее
8 способів тренувати пам'ять

Запам'ятовування імен героїв серіалів, рецептів та віршів сприяє розвитку пам'яті. Якщо виконувати такі вправи регулярно, можна одночасно використовувати зорову, слухову пам'ять та увагу. Про це розповідає dnevnyk-uspeha.com. Мати на меті одне завдання д

01:45 Gazeta.ua
Какие виды физической нагрузки помогут похудеть

Физическая активность позволяет сжечь лишние калории и улучшить обмен веществ

01:45 Сегодня.ua
Российский режиссер об РФ: Мы значительно хуже Северной Кореи

По словам Манского, граждане Северной Кореи не могут изменить свое государство, а вот россияне - "сами просрали" свою страну

01:44 ЛІГА.net