Давні статуї співали на світанку

21 марта 05:25 Gazeta.ua
Колоси Мемнона. Фото: Ancient Origin

Колоси Мемнона - пара гігантських статуй, зроблених з каменю, могли "співали" на світанку. Вони розташовані в фіванського некрополі в Луксорі, Верхнього Єгипту.

Про це свідчать давні легенди, а також записи очевидців, повідомляє Ancient Origin.

Людям здавалося, що статуї стогнуть, свистять або співають. Почути цей стогін уважалося вдачею. Тому статуї часто відвідували стародавні мандрівники.

Статуї побудували в 14 столітті до нашої ери, за життя фараона Аменхотепа III. Цей період в історії стародавнього Єгипту відомий, як Нове царство.

Колоси мали стояти на вході в приміщення, де муміфікували фараона і бути своєрідними охоронцями. Сьогодні від статуй мало що лишилося, їх пошкодили розливи Нілу. Саме приміщення для муміфікації розібрали ще в давні часи.

Статуї почали "співати" після землетрусу, коли тріснула нижня частина скульптури. Учені пояснюють цей феномен тим, що через підвищення температури на світанку, роси всередині пористої породи випаровується. В результаті цього чується щось схоже на свист чи стогін.

Під час свого візиту, імператор Септимій Север вирішив відремонтувати розбиту статую, з'єднав дві половини. Це й знищило "спів" назавжди.

В Бленхеймскому палаці у Вудстоку, Англія знайшли давньоримський саркофаг. Його понад 100 років використовували, як грощик для квітів.

Читать далее
«Начало конца Евровидения»: как эксперты оценивают запрет Киева на въезд Самойловой

Вице-премьер Украины Вячеслав Кириленко заявил, что Россия сможет принять участие в конкурсе «Евровидение-2017», только если будет выдвинут другой представитель.

07:38 Народний корреспондент
Для начинающих водителей введены ограничения сроком на два года

Правительство России внесло изменения в Правила дорожного движения, которые устанавливают ограничения в отношении водителей со стажем менее двух лет. Ограничения, в частности, касаются возможности буксировки других механических транспортных средств, перев

07:34 Lenta.ru
В Киеве участились случаи жестокого обращения с детьми: что грозит бездушным родителям

Малышей бьют, бросают без еды и оставляют на улице

07:33 Сегодня.ua