Старовинний посуд знайшли в полі

21 марта 00:30 Gazeta.ua
знайшли у полі неподалік села Бобриця Канівського району на Черкащині. Посуд лежав у землі на глибині півметра

Посуд трипільців знайшли в селі Боб­риця Канівського району на Черкащині. Глиняні глечики й горщики почали частково виднітися із землі на місцевому полі після сходження снігу. Вік знахідок до 5 тис. років, кажуть краєзнавці.

— Пішов на це поле після сходження снігу. Бо стараюся контролювати земельні роботи біля річки Дніпро. Щороку берег на метр-півтора йде у воду, руйнуються історичні пам'ятки, — розповідає краєзнавець 64-річний Анатолій Петропавловський. — Побачив на землі плями. Штрикнув у них ножем і увіткнувся в кераміку. На глибині до 50 сантиметрів виявилися долівки кількох трипільських жител. Кераміки там багато. Лежить купами, подавлена. Деякі глечики цілі. Цінність знайденого визначити важко, бо необхідно проводити розкопки. На це потрібен дозвіл і фінансування. На цьому місці може бути трипільське поселення. Знайдене становить лише 10 відсотків від нього.

Поле, де лежать знахідки, належить місцевому фермеру. Хочу зустрітися з ним і попросити, аби не чіпав цю ділянку. Бо якщо землю почнуть засаджувати, все зруйнується.

— Земельна ділянка була готова до сільськогосподарських робіт. І там дійсно виявили житла трипільців, — говорить Олег Островський із Черкаської облдержадміністрації. — Активісти кажуть, міський голова Канева й частина депутатів готові профінансувати розкопки. Також підтримують ідею створення в Каневі Музею мистецтва трипільської культури.

Трипільці жили на території України, Молдови та Румунії понад 5 тис. років тому. Формували поселення. У деяких мешкали до 15 тис. людей.

Читать далее
Перспективы китайско-российского военного альянса

Однако, сегодня мир коренным образом изменился, и повсюду видны признаки того, что Москва и Пекин с каждым днем становятся все ближе друг к другу

17:12 mixednews.ru
Докладчик ПАСЕ по Украине: Русские манипулировали мной

Евродепутат уверен, что, в конечном счете, его поездка в Сирию вместе с Аграмунтом была полезной

09:21 Сегодня.ua