Як вчасно розпізнати запалення легенів

20 марта 22:25 Gazeta.ua
У міжсезоння організм найбільш беззахисний перед хворобами. Навесні віруси ще циркулюють, а імунітет в людей ослаблений. Тому є високий ризик отримати запалення легенів. Про це розповів Євген Симонець, столичний пульмонолог і торакальний хірург.

Пневмонія передається повітряно-крапельним шляхом. Може розвиватися, як звичайна застуда.

Спочатку немає явних ознак захворювання, крім невеликого підвищення температури. Людина відчуває слабкість, має нежить. Кашляє.

"Гній з'являється після того, як у легенях розмножуються віруси або бактерії. Тоді замість кисню вони наповнюються слизом. Людина приймає жарознижувальне, смокче льодяники від кашлю, та їй щодня стає гірше. Люди з міцнішим імунітетом довше переносять хворобу "на ногах". Тоді запалення ускладнюється і переходить із легенів на плівку, яка їх вкриває. Вони менше рухаються, людина не може глибоко вдихнути", - каже лікар.

Хворому роблять рентген та загальний аналіз крові. Це покаже, хто збудник пневмонії — вірус чи бактерії.

Лише після цього добирають лікування, бо при вірусній антибіотики не допомагають.

Також виписують відхаркувальні препарати, призначають інгаляції. Без медикаментів вилікувати пневмонію не можна.

Тривалість лікування залежить від збудника, віку пацієнта та здатності організму боротися із запаленням. Здебільшого це 7–10 днів.

Читать далее
Калифорния побила рекорд производства возобновляемой энергии

Калифорнийская энергосеть CAISO сообщила о новом пике производства возобновляемой энергии: в районе 11 часов утра 23 марта доля чистой энергии в общем объеме энергопотребления штата составила рекордные 56,7%.

21:58 Народний корреспондент
Когда наступает кризис среднего возраста у мужчин

После 35 лет мужчина становится раздражительным, его не устраивает даже собственное отражение в зеркале, не говоря уже о семье, работе и коллегах.

21:49 Народний корреспондент
Укргідрометцентр: з 1 квітня в Україні буде тепло

В Українському гідрометцентрі повідомляють, що з 1 квітня в Україні буде тепло.

21:49 Народний корреспондент