Економіст розповів, чи виживе українська економіка без траншу МВФ

20 марта 21:34 Gazeta.ua

Відтермінування траншу Міжнародного валютного фонду викликає негативне сприйняття в суспільстві, але, по суті, нічим не загрожує.

Про це Gazeta.ua розповів економіст Борис Кушнірук.

"Затримка траншу не дестабілізує курс. Коли Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення тимчасово припинити переміщення вантажів через лінію розмежування в зоні збройного конфлікту на сході України, виникли питання: до яких збитків для держбюджету це призведе? Які проблеми з торгівельним балансом? Яка шкода буде від недоотримання доходу від експорту? Тобто МВФ попросив прорахувати економічні наслідки для країни, щоб знати, чи впорається вона із зобов'язаннями та вимогами, які ставить перед нею фонд?", - каже економіст.

На його думку, українському уряду потрібно не менше 3 тижнів на роз'яснення фонду потрібної йому інформації.

"Цей час потрібен для листування МВФ та Міністерства фінансів України. Після роз'яснення фінансової та економічної ситуації в Україні ухвалять рішення. Якщо фонд задовольнять відповіді — гроші виділять, якщо ні — питання зависне в повітрі. Поки що ситуація не критична", - говорить Кушнірук.

Українська економіка виживе без траншу МВФ, додає він: "Але зараз ми у тренді зростання, без траншу — буде спад".

Рада директорів МВФ перенесла запланований на понеділок розгляд питання про завершення третього перегляду програми розширеного фінансування для України.

Читать далее
«Начало конца Евровидения»: как эксперты оценивают запрет Киева на въезд Самойловой

Вице-премьер Украины Вячеслав Кириленко заявил, что Россия сможет принять участие в конкурсе «Евровидение-2017», только если будет выдвинут другой представитель.

07:38 Народний корреспондент
Для начинающих водителей введены ограничения сроком на два года

Правительство России внесло изменения в Правила дорожного движения, которые устанавливают ограничения в отношении водителей со стажем менее двух лет. Ограничения, в частности, касаются возможности буксировки других механических транспортных средств, перев

07:34 Lenta.ru
ФРДВ ожидает десятки миллиардов долларов китайских инвестиций в течение 15 лет

По мнению гендиректора Фонда развития Дальнего Востока, это станет возможным благодаря запущенной несколько лет назад КНР новой экономической программе "Один пояc, один путь"

07:33 ТАСС