Економіст розповів, чи виживе українська економіка без траншу МВФ

20 марта 21:34 Gazeta.ua

Відтермінування траншу Міжнародного валютного фонду викликає негативне сприйняття в суспільстві, але, по суті, нічим не загрожує.

Про це Gazeta.ua розповів економіст Борис Кушнірук.

"Затримка траншу не дестабілізує курс. Коли Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення тимчасово припинити переміщення вантажів через лінію розмежування в зоні збройного конфлікту на сході України, виникли питання: до яких збитків для держбюджету це призведе? Які проблеми з торгівельним балансом? Яка шкода буде від недоотримання доходу від експорту? Тобто МВФ попросив прорахувати економічні наслідки для країни, щоб знати, чи впорається вона із зобов'язаннями та вимогами, які ставить перед нею фонд?", - каже економіст.

На його думку, українському уряду потрібно не менше 3 тижнів на роз'яснення фонду потрібної йому інформації.

"Цей час потрібен для листування МВФ та Міністерства фінансів України. Після роз'яснення фінансової та економічної ситуації в Україні ухвалять рішення. Якщо фонд задовольнять відповіді — гроші виділять, якщо ні — питання зависне в повітрі. Поки що ситуація не критична", - говорить Кушнірук.

Українська економіка виживе без траншу МВФ, додає він: "Але зараз ми у тренді зростання, без траншу — буде спад".

Рада директорів МВФ перенесла запланований на понеділок розгляд питання про завершення третього перегляду програми розширеного фінансування для України.

Читать далее
Перспективы китайско-российского военного альянса

Однако, сегодня мир коренным образом изменился, и повсюду видны признаки того, что Москва и Пекин с каждым днем становятся все ближе друг к другу

17:12 mixednews.ru
В МИД Китая заявили, что РФ и Китай намерены выполнять резолюции по КНДР

Согласно сообщению, в Нью-Йорке состоялась встреча министра иностранных дел КНР Ван И и заместителя министра иностранных дел России Геннадия Гатилова.

09:20 Народний корреспондент