5 фактів про автомобіль "Нива"

20 марта 20:20 Gazeta.ua

Сьогодні, 20 березня, помер Петро Прус автомобільний конструктор і творець позашляховика "Нива". На момент смерті йому було 75 років.Gazeta.ua зібрала 5 фактів про авто "Нива".

1. "Нива" стала першим радянським всюдиходом, який за комфортом був подібний до легковика. В оздобленні й шумоізоляції салону використовували деталі із "Жигулів". На відміну від УАЗів і ЛуАЗів, панель приладів була обшита пластиком. Автомобіль добре почувався на трасі, міг підтримувати постійну й комфортну швидкість для водія понад 110 км/год.

2. У 1998 році автомобіль своїм ходом піднявся на Еверест до базового табору, який був розташований на висоті 5200 м. У 1999 році машина піднялась на Тибетському плато в Гімалаях висоту 5726 м над рівнем моря. Англійці намагалися побити його в 1997 році на Ельбрусі, проте їх "Ленд Ровер" сам до рекордної висоти не дійшов і був піднятий на 642 метри тросами.

3. У 1984 році "Нива" взяла участь у раллі "Атлас". Це складна гонка по африканському континенту: 120 стартували автомобілів до фінішу дісталося лише 40. "Нива" перемогла у цьому змаганні.

4. "Нива" єдиний радянський автомобіль, який експортували в Японію.

5. "Нива" підкорила Північний полюс — в ході міжнародної парашутної акції в квітні 1998 року. ВАЗ-2131 "Ниву" скинули c парашутом, а після приземлення на лід, її завели і авто успішно подолало заданий маршрут.

Читать далее
Калифорния побила рекорд производства возобновляемой энергии

Калифорнийская энергосеть CAISO сообщила о новом пике производства возобновляемой энергии: в районе 11 часов утра 23 марта доля чистой энергии в общем объеме энергопотребления штата составила рекордные 56,7%.

21:58 Народний корреспондент
Когда наступает кризис среднего возраста у мужчин

После 35 лет мужчина становится раздражительным, его не устраивает даже собственное отражение в зеркале, не говоря уже о семье, работе и коллегах.

21:49 Народний корреспондент
Укргідрометцентр: з 1 квітня в Україні буде тепло

В Українському гідрометцентрі повідомляють, що з 1 квітня в Україні буде тепло.

21:49 Народний корреспондент