Створили програму, що читає по губам краще людей

20 марта 15:51 Gazeta.ua
Створили програму, що читає по губам краще людей. Фото - discover24.ru

Американські вчені з Оксфордського університету розробили програму Watch, Attend and Spell (WAS) з штучним інтелектом. Вона читає по губам, ефективно допомагаючи людям з проблемами слуху.

Система WAS використовує комп'ютерний зір і методи машинного навчання, щоб навчитися читати по губах.

Програма дивилась телевізійні передачі тривалістю більше 5 тис годин. За цей час ведучі виголосили понад 118 тис пропозицій з загальним словником в 17,5 тис слів. Про це повідомляє VladTime.

"Читання по губам — це вражаючий і складний навик. Його створили, щоб допомогти перекладачам, пропонуючи їм варіанти на затвердження. Є й інші застосування: диктувати вказівки смартфону в шумній обстановці, озвучувати німі фільми, розрізняти мову кількох людей, що говорять одночасно, і покращувати роботу систем розпізнавання мови в цілому", — сказав Джун Сон Чанг, один з авторів розробки, аспірант Оксфордського університету.

Після навчання розробники порівняли ефективність роботи системи та професійних перекладачів. Люди змогли вірно розпізнати 12% слів, в той час як програма — 50%.

Програма допускала при цьому мінімальні помилки - упускалася або плуталася одна буква в слові. Фахівці впевнені: додаток дозволить глухо-німим людям простіше орієнтуватися у світі і спілкуватися.

Днями у місті Далянь, у Китаї вперше навчилися робити спирт з вугілля. Це зробили китайські наукові співробітники Інституту хімічної фізики.

Читать далее
«Начало конца Евровидения»: как эксперты оценивают запрет Киева на въезд Самойловой

Вице-премьер Украины Вячеслав Кириленко заявил, что Россия сможет принять участие в конкурсе «Евровидение-2017», только если будет выдвинут другой представитель.

07:38 Народний корреспондент
Для начинающих водителей введены ограничения сроком на два года

Правительство России внесло изменения в Правила дорожного движения, которые устанавливают ограничения в отношении водителей со стажем менее двух лет. Ограничения, в частности, касаются возможности буксировки других механических транспортных средств, перев

07:34 Lenta.ru
В Киеве участились случаи жестокого обращения с детьми: что грозит бездушным родителям

Малышей бьют, бросают без еды и оставляют на улице

07:33 Сегодня.ua