Як захиститися від кліщів

20 марта 12:39 Gazeta.ua
Як захиститися від кліщів Фото: molbuk.ua

У Києві зафіксували перші в цьому році випадки нападу кліщів на людину. Починаючи з 2 березня, в лікарні вже звернулися шість постраждалих.

Про це розповів керівник Головного управління Госпродпотребслужби в Києві Олег Рубан.

"Можна говорити, що сезон нападу кліщів вже почався. При цьому ще не пізно проводити протикліщеві заходи", - розповів Рубан.

У разі укусу кліща, медики радять відразу ж звертатися до травмпункту

Як захиститися від нападу кліщів?

1. Перед виходом на природу, одягатися потрібно в світлий однотонний з довгими рукавами, щільно прилягає до тіла одяг, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову слід покривати головним убором.

2. Проводити під час прогулянки огляд через кожні дві години і ще раз вдома.

3. Звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м місце для привалів.

4. Вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

5. Також слід оглянути на предмет кліщів свою собаку до того, як впустити до помешкання.

6. Використовувати засоби, що відлякують кліщів. Препарати слід купувати в аптечній мережі, наносити згідно з інструкцією.

Найчастіше кліщі присмоктуються до місць з найбільш тонкою шкірою: за вухами, на шиї, під пахвами, в паховій області. Тому, повернувшись додому, обов'язково огляньте себе на наявність кліщів.Як позбутися кліща?

Якщо немає можливості звернутися до лікаря, видалення проводять самостійно: розхитуючи кліща з боку в бік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки.

Її слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, слід повільно видалити разом з хоботком.

Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою.

Після видалення слід ретельно вимити руки з милом.

Читать далее
«Начало конца Евровидения»: как эксперты оценивают запрет Киева на въезд Самойловой

Вице-премьер Украины Вячеслав Кириленко заявил, что Россия сможет принять участие в конкурсе «Евровидение-2017», только если будет выдвинут другой представитель.

07:38 Народний корреспондент
Для начинающих водителей введены ограничения сроком на два года

Правительство России внесло изменения в Правила дорожного движения, которые устанавливают ограничения в отношении водителей со стажем менее двух лет. Ограничения, в частности, касаются возможности буксировки других механических транспортных средств, перев

07:34 Lenta.ru
ФРДВ ожидает десятки миллиардов долларов китайских инвестиций в течение 15 лет

По мнению гендиректора Фонда развития Дальнего Востока, это станет возможным благодаря запущенной несколько лет назад КНР новой экономической программе "Один пояc, один путь"

07:33 ТАСС