Українські вчені розробили новий метод для лікування зору

20 марта 12:46 Gazeta.ua
Інноваційне впровадження у лікування зору вже винайдено

Медицина - одна з небагатьох сфер української науки, яка розвивається в ногу зі світовими тенденціями. Досягнення українських вчених-медиків визнані провідними країнами світу, наші фахівці регулярно представляють результати своїх досліджень і новітні досягнення на найбільш престижних світових конгресах і конференціях.

В Україні незабаром почнуть успішно лікувати кератит - запальне захворювання рогівки ока. Воно проявляється не тільки болями і почервонінням ока, але і супроводжується серйозними ускладненнями, які можуть призводити до погіршення зору, виразки очей, розвитку більма.

Українські вчені розробили прогресивний навіть для світової офтальмології метод лікування кератитів - з використанням кріоконсервованої амніотичної мембрани плаценти. На початку 2017 року МОЗ України дав дозвіл Інституту клітинної терапії та Інституту очних хвороб і тканинної терапії імені Філатова на спільне проведення клінічних випробувань. Українське відкриття має всі шанси стати частиною рутинної офтальмологічної практики в усьому світі.

Безпосередньо препарати для випробувань будуть виготовлятися біотехнологічною лабораторією недержавного Інституту клітинної терапії. Його фахівці досягли високих результатів в новітніх методах терапії, пов'язаних з кріоконсервуванням - створенні та використанні препаратів пуповинної крові і плаценти. І навіть діляться досвідом із зарубіжними колегами.

В галузі кріоконсервування українські вчені мають величезний досвід. У 1984 році вперше в Європі саме в Україні були заморожені клітини пуповинної крові. Нагадаємо, що повноцінний банк пуповинної крові з'явився лише в 1992 році - його відкрили в США. Тож не дивно, що наші співвітчизники і зараз роблять значні успіхи. Зокрема, міжнародне визнання отримали перший в Україні банк пуповинної крові і біотехнологічна лабораторія, які належать згаданому Інституту клітинної терапії.

Для Інституту очних хвороб і тканинної терапії імені Філатова Національної академії медичних наук України застосування методів клітинної терапії і тканинної трансплантації не є новим досвідом - тут вже досягли успіхів в цьому напрямку сучасної медицини. А за 80-річну історію інституту тут неодноразово робили відкриття, які визначили розвиток офтальмології в світовому масштабі. Наприклад, розробили метод пересадки рогівки, а в 1963 році вперше в світовій практиці використали лазер для лікування офтальмологічної патології.

Нещодавно Інститут імені Філатова став академічним членом Асоціації кріобанків, дійсним членом якої є і його партнер у новітніх методах лікування - Інститут клітинної терапії.

Читать далее
«Начало конца Евровидения»: как эксперты оценивают запрет Киева на въезд Самойловой

Вице-премьер Украины Вячеслав Кириленко заявил, что Россия сможет принять участие в конкурсе «Евровидение-2017», только если будет выдвинут другой представитель.

07:38 Народний корреспондент
Для начинающих водителей введены ограничения сроком на два года

Правительство России внесло изменения в Правила дорожного движения, которые устанавливают ограничения в отношении водителей со стажем менее двух лет. Ограничения, в частности, касаются возможности буксировки других механических транспортных средств, перев

07:34 Lenta.ru
В Киеве участились случаи жестокого обращения с детьми: что грозит бездушным родителям

Малышей бьют, бросают без еды и оставляют на улице

07:33 Сегодня.ua