Чому небезпечно стимулювати імунітет дитини?

20 марта 11:59 Gazeta.ua
Стимуляція імунітету небезпечна для дитини 

Імунітет дитини - це бар'єр, який захищає організм від проникнення інфекції. Щоб вберегтися від хвороби, багато хто його стимулює замість того, щоб зміцнювати.

До шести місяців у малюка зберігається імунітет, отриманий внутрішньоутробно від матері.

З моменту введення прикорму і переходу на дитяче харчування дитина стає вразливою. Особливо сильного агресивного впливу імунна система дитини зазнає, коли малюк потрапляє в дитячий садок, де ризик зараження інфекцією підвищено. Тоді вона стикається з новими вірусами і бактеріями – це необхідний етап у становленні набутого імунітету.

Не існує "золотої імуностимулюючої пігулки", яка захистить від усього.

Чим небезпечна стимуляція імунітету?

Якщо імунна система активувалась і не змогла сама себе вчасно зупинити, можуть виникнути помилки в розпізнаванні "свій-чужий" й активація імунної системи проти "свого" зумовить розвиток автоімунних захворювань.

Неспецифічна невибіркова стимуляція імунних клітин може простимулювати клітини, які повинні бути в неактивному "сплячому" стані, – це може сприяти розвитку лімфопроліферативних захворювань і розвитку пухлинних процесів.


Помилки в оцінці "нешкідливий-шкідливий" при розпізнаванні хвороботворного агента можуть призвести до формування "збочення" імунітету – розвитку алергійних станів.

Щоб імунітет малюка був у прекрасній формі потрібно дотримуватися режиму сну, їсти вітаміни, мати фізичну рухову активність, прогулюватися на свіжому повітрі та загартовуватися.

Після перенесеного захворювання дитину на кілька тижнів треба відгородити від зайвих контактів – уникати місць масового скупчення людей, зокрема у переповненому громадському транспорті, кінотеатрі, цирку тощо.

Імунна система відновиться самостійно без зайвих зовнішніх втручань, адже резерви дитячого організму дозволяють їй це зробити без негативних наслідків стимуляції.

Читать далее
«Начало конца Евровидения»: как эксперты оценивают запрет Киева на въезд Самойловой

Вице-премьер Украины Вячеслав Кириленко заявил, что Россия сможет принять участие в конкурсе «Евровидение-2017», только если будет выдвинут другой представитель.

07:38 Народний корреспондент
Для начинающих водителей введены ограничения сроком на два года

Правительство России внесло изменения в Правила дорожного движения, которые устанавливают ограничения в отношении водителей со стажем менее двух лет. Ограничения, в частности, касаются возможности буксировки других механических транспортных средств, перев

07:34 Lenta.ru
ФРДВ ожидает десятки миллиардов долларов китайских инвестиций в течение 15 лет

По мнению гендиректора Фонда развития Дальнего Востока, это станет возможным благодаря запущенной несколько лет назад КНР новой экономической программе "Один пояc, один путь"

07:33 ТАСС